Artykuły do domu, bez których nie można się obejść

Tytuł należy potraktować z przymrużeniem oka, bo w wielu domach brakuje rzeczy, o których będzie mowa i mieszkańcy doskonale sobie bez nich radzą, ale z całą pewnością są to przedmioty, które z jakiegoś powodu nie są doceniane. Drobiazgi i artykuły do domu ułatwiające codzienność, bardzo powszechne i funkcjonalne, oto top 5.

Podkładka na stół

Niezwykle przydatna rzecz, zwłaszcza jeśli blat stołu wykonany jest z marmury, który chłonie plamy z kawy czy herbaty jak gąbka. Taka podkładka, niby niepozorna i tania jest w stanie uratować blat przed wszelkimi zabrudzeniami, a przy tym ładnie wygląda i może być ciekawą ozdobą. W sklepach można znaleźć małe podkładki, idealnie pasujące pod kubek, ale można także wybrać jedną dużą, która świetnie sprawdzi się jako podkładka pod różnego rodzaju miski i talerze.

Pasek magnetyczny na noże

W wielu kuchniach można zaobserwować, że na kuchennym blacie stoi stacja z nożami. Nie ma w tym niczego złego, ale jeśli ktoś nie posiada dużej powierzchni roboczej, to każdy centymetr ma znacznie. Oczywiście, można wszystkie noże schować w szufladzie i cierpliwie szukać tego, który w danym momencie będzie potrzebny. Natomiast bardzo ciekawą i funkcjonalną alternatywą jest magnetyczny pasek, do którego można przyczepić noże. Największym plusem takiego rozwiązania jest uwolnienie przestrzeni do pracy w kuchni.

Krzesełko w przedpokoju

Łyżka do butów ciągle jest obecna w wielu domach. To niewielki gadżet, który ma znaczący wpływ na rozpoczęcie dnia. Na pewno nie raz zdarzyło się, że założenie butów przed wyjściem do pracy przyprawiało o nerwy i frustrację. Praktycznym rozwiązaniem, ułatwiającym używanie łyżki do butów jest postawienie w przedpokoju niewielkiego krzesełka, na którym można usiąść i włożyć buty bez przydeptywanie zapiętków.

Bezprzewodowy głośnik bluetooth

Kompaktowy i bardzo łatwy w użyciu głośnik, synchronizujący się z laptopem, smartfonem czy tabletem, pozwala odtwarzać ulubioną muzykę i podcasty w dowolnym miejscu w domu. Możliwość przenoszenia go bez kabli i naprawdę dobry dźwięk sprawia, że dom jest przyjemniejszy, zwłaszcza podczas wykonywania takich prac jak gotowanie, prasowanie czy sprzątanie.

Mini szufelka

W każdym domu mały bałagan zdarza się zdecydowanie częściej niż duży, dlatego zamiast wyciągać z szafy miotłę i dużą szufelką można zaopatrzyć się w małą. Okruchy z chleba, opadające liście kwiatów, kłębki kurzu, drobne skrawki papieru, zrzucone igły z choinki w grudniu i wszelkiego rodzaju inne drobiazgi wymagają mniejszych akcesoriów.

Takie niewielkie przedmioty codziennego użytku mogą znacząco ułatwić nam życie i warto rozważyć zakup któregoś z nich.

Author: dlaurbanisty.pl