Bramy automatyczne a bezpieczeństwo antywłamaniowe

Bramy automatyczne montowane w garażach, które stanowią integralną część budynku mieszkalnego, muszą zapewniać bezpieczeństwo antywłamaniowe. Zasadniczo mieszkańcy zwykle dbają o to, aby zamontować zabezpieczenia w drzwiach i oknach, a zapominają o bramie garażowej, która stanowić może potencjalnie słaby punkt. Jak zatem zadać o bezpieczeństwo swojego domu?

Bramy garażowe antywłamaniowe. Czym się charakteryzują?

Bezpieczna brama garażowa uniemożliwia potencjalnemu złodziejowi przedostanie się do środka budynku oraz stanowi solidną zaporę, chroniącą przed dostępem niepożądanych osób do obiektu. O odpowiednie zabezpieczenia warto zadbać już na etapie wybierania bramy i automatyki. Najczęściej stosowanym zabezpieczeniem w bramach automatycznych jest specjalny rygiel blokujący sprzężony z napędem, który blokuje bramę w razie braku zasilania. W bramach rolowanych montuje się blokady antywłamaniowe na wale nawijającym. Przydatny jest także napęd z blokadą dociskową, który podtrzyma bramę w pozycji zamkniętej nawet podczas prób je sforsowania.

Zasadniczo, już samo zastosowanie napędu w bramie garażowej podnosi standard bezpieczeństwa. Ponieważ bramy otwierają się automatycznie, do ich produkcji można stosować solidniejsze materiały, a to oznacza zaporę trudniejszą do pokonania. Co więcej, zaawansowana automatyka do bram daje coraz większe możliwości zdalnego sterowania.

Dobór odpowiednich rozwiązań najlepiej skonsultować z fachowcami. Dystrybutorem systemów Motorline w Polsce jest Cezab Distribution. Firma oferuje szeroką gamę produktów, które powinny zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów, a w kwestii automatyki nie ma sobie równych.

Bezpieczeństwo antywłamaniowe budynków

Dbamy o nasze domy i staramy się je zabezpieczyć w najlepszy możliwy sposób na nieprzewidziane zdarzenia, jakimi są włamania i kradzieże. Oprócz drzwi, okien i bram garażowych zaporę dla potencjalnych złodziei może stanowić brama wjazdowa na posesję. Warto zainwestować w bramę z napędem, której ręczne otwarcie przez niepowołaną osobę najprawdopodobniej skończy się niepowodzeniem. Bramy wjazdowe również mogą być wyposażone w system antywłamaniowy.

O bezpieczeństwie posesji decyduje wiele czynników, ale na część z nich możemy mieć realny wpływ, wybierając dobrej jakości systemy i automatykę do bram garażowych i wjazdowych. Bez wątpienia jest to element, którego nie można pominąć, zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa antywłamaniowego.

Author: dlaurbanisty.pl