Co warto wiedzieć przed postawieniem ogrodzenia?

Ogrodzenie wokół posesji jest czymś znacznie więcej niż jedynie zabezpieczeniem. Spełnia bowiem funkcję reprezentacyjną, jest swoistą wizytówką działki, a także poprawia poczucie bezpieczeństwa. Nowoczesne ogrodzenia muszą spełniać określone kryteria i ten tekst postara się rzucić światło na przynajmniej kilka z nich.

Formalności
Świetną informacją jest to, że wprowadzona w czerwcu 2015 roku nowelizacja ustawy Prawo Budowlane zniosła obowiązek uzyskania pozwolenia na budowę ogrodzenia dla posesji jeżeli jego wysokość nie przekracza 2,2 metra, licząc od poziomu gruntu.

Istnieje jednak kilka wyjątków. Pozwolenie jest potrzebne kiedy posesja bezpośrednio sąsiaduje z ulicą, parkiem, torami kolejowymi lub tramwajowymi, a także innymi miejscami użyteczności publicznej. Pozwolenie również jest wymaganie w przypadku płotu betonowego jeżeli jest wyższy niż 1,2 metra i wymaga położenia fundamentów. 

Rodzaje ogrodzeń
Na rynku bez problemu można znaleźć tanie i dobre ogrodzenia. Jednak oprócz jakości oraz ceny należy również zastanowić się nad tym, jaką funkcję ma spełniać ogrodzenie i wybrać jego odpowiedni rodzaj. Oferta firmy Ogrodzenia Kowalczyk jest niezwykle zróżnicowana, pozwala nam to na realizowanie różnych projektów, między innymi w Opolu czy Krapkowicach. Oferujemy chociażby:

  • Ogrodzenia panelowe – ich wielką zaletą jest niewątpliwie łatwość montażu, a co za tym idzie oszczędność czasu i pieniędzy.
  • Ogrodzenia frontowe – jest to najbardziej widoczna, a co za tym idzie reprezentatywna część ogrodzenia, warto więc sprawdzić wszystkie dostępne warianty przed podjęciem ostatecznej decyzji.
  • Ogrodzenia uniwersalne – jak nazwa wskazuje jest to rozwiązanie uniwersalne, pozwala na konfigurację dostępnych elementów
  • Ogrodzenia betonowe – jest to gwarancja wysokiej trwałości, na plus zaliczyć także można świetną izolację akustyczną, dzięki czemu zwiększa się prywatność domowników.
  • Taśmy ogrodzeniowe – pozwalają na odświeżenie wyglądu już gotowego płotu, poza tym stanowią osłonę przed wiatrem czy hałasem.
  • Podmurówki betonowe – zapewnia większą stabilność oraz trwałość całej konstrukcji.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ogrodzenia?
Szeroka gama ogrodzeń dla posesji dostępnych w naszej firmie może przyprawić o pozytywny ból głowy. Aby być jak najbardziej zadowolonym z dokonanego zakupu warto zwrócić uwagę na kilka czynników przed podjęciem decyzji.

  • Funkcjonalność – warto zastanowić się jaką rolę ma spełniać ogrodzenie. Czy ma spełniać funkcję reprezentacyjną, zabezpieczającą albo czy ma izolować przed hałasem oraz zanieczyszczeniami z zewnątrz?
  • Design – warto wybrać takie ogrodzenie, które pasuje do architektury domu oraz okolicy. Świetny efekt końcowy można osiągnąć kiedy płot współgra z otoczeniem i tworzy z nim przemyślaną całość.
  • Jakość – w tym przypadku ważnymi czynnikami są rodzaj tworzywa z jakiego wykonane jest ogrodzenie, jego wytrzymałość oraz odporność na warunki atmosferyczne
  • Montaż – tutaj warto znaleźć rzetelnych specjalistów, co pozwoli nie tylko na szybkie i sprawne zakończenie prac, ale także na uniknięcie wielu nieprzewidzianych problemów.

Postawienie ogrodzenia to bardzo ważna decyzja, nie tylko ze względu na koszty, trzeba pamiętać również o tym że to inwestycja na lata. Warto więc wybrać rzetelną firmę, taką jak Ogrodzenia Kowalczyk. Działamy na terenie woj. Opolskiego, Śląskiego i Dolnośląskiego m. in. Strzelcach Opolskich oraz w Kędzierzynie-Koźlu, a także na terenie Niemiec. Jeżeli mieszkasz w innym miejscu, skontaktuj się z nami, a na pewno dojdziemy do porozumienia. 

Author: dlaurbanisty.pl