Czy meble mogą stanowić dekoracje

Tworząc aranżację dowolnego wnętrza w domu lub w niewielkim mieszkaniu konieczne okazuje się ustawienie mebli. Potrzebne są nie tylko szafy ubraniowe, regały z półkami na książki, komody, stoliki kawowe lub ławy, lecz również meble tapicerowane. Wszystkie te elementy powinny zapewniać nie tylko komfortowe korzystanie z nich, lecz również tworzyć spójną aranżację wnętrza. Pojawia się wówczas pytanie, czy meble mogą stanowić dekorację wnętrza. W tym tekście postanowimy odpowiedzieć na to pytanie.

Meblościanki i meble modułowe

Obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele eleganckich meblościanek i zestawów mebli modułowych z gustownymi frontami w modnych barwach, między innymi w odcieniach brązu lub ze stylowymi przetarciami i postarzeniami. Niezwykle elegancko prezentują się meblościanki z frontami połyskującymi w kolorze bieli lub czerni, w szczególności modele z podświetlanymi półkami, które prezentują się niezwykle efektownie. Stawiając kryształowe wazony i inne dekoracyjne naczynia na szklanych regałach podświetlanych światłem LED można zbudować niesamowity nastrój. Tego typu meble znajdują się w ofercie sklepu Marmex Meble.

Wypoczynkowe meble tapicerowane

Starannie dobrana kanapa lub sofa do salonu albo do pokoju dziennego spełnia nie tylko funkcje mebla do siedzenia i wypoczynku po całym dniu pracy. Tego typu nowoczesne meble salonowe tapicerowane to sposób na stworzenie gustownej dekoracji wnętrza. Współcześnie na rynku można znaleźć narożniki, sofy, kanapy i pufy z eleganckimi tkaninami obiciowymi. Bardzo efektownie prezentują się tkaniny welurowe z ozdobnymi tasiemkami lub kryształkami. Jednak współcześnie niezwykle popularne są również kanapy w kratkę, a także dwukolorowe modele w jasnych tonacjach wprowadzających świeżość do wnętrza.

Nowoczesne stoliki do salonu jako stylowa dekoracja

Szukając pomysłu na stworzenie niebanalnej dekoracji, a mając już zaaranżowany salon, pokój gościnny, dzienny, a nawet sypialnię, można wprowadzić niewielką zmianę za pomocą stolika kawowego. Ten drobny mebel obecnie służy nie tylko do stawiania na nim kawy i odkładania czytanej książki lub gazety podczas wypoczynku na kanapie, lecz pozwala również dopełnić panującą aranżację w sposób nieprzeciętny.

Współcześnie nowoczesne stoliki do salonu z oszklonymi blatami na drewnianych lub metalowych nóżkach prezentują się niezwykle ciekawie zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i industrialnych, loftowych, modernistycznych, a także eklektycznych. Ponadto w sprzedaży można znaleźć liczne stoliki i ławy kawowe wykonane z pierwszej klasy drewna w designerskich kształtach. Przykładem okazują się między innymi unikatowe kolekcje ław Slide, ław Ines In, Dallas, Brando, Olier lub Romero. Ich niebanalna estetyka pozwoli stworzyć dekorację w wielu współczesnych aranżacjach.

Warto pamiętać o tym, że starannie dobrany mebel o ładnej estetyce, modnych kolorach i pięknym kształcie, może stanowić dekorację w wielu współczesnych wnętrzach, zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych.

Author: dlaurbanisty.pl