Czy są grzyby, które mogą wyleczyć wszystko?

Wielkim odkryciem medycyny chińskiej jest grzyb reishi, zwany także lingzhi lub po prostu lakownica żółtawa. Znany w Chinach już od bardzo wielu lat, od pewnego czasu zaczyna być również popularny na całym świecie. Dlaczego?
Zgodnie z medycyną Dalekiego Wschodu grzybki reishi działają pozytywnie na cały organizm człowieka. Niezwykle skutecznie podnoszą naszą odporność, a zdaniem niektórych, wspomagają walkę z nowotworami. Choć badania naukowców nad właściwościami tych grzybków jeszcze trwają, to wstępne testy laboratoryjne potwierdzają, że te wyjątkowe rośliny są w stanie zwalczyć nawet bardzo poważne schorzenia.

 

W Chinach stosowane są m. in. do walki z rakiem, HIV i AIDS. Rzeczywiście, grzybki reishi są w stanie pomóc osobom, które cierpią na nieustanne zmęczenie, brakuje im sił witalnych, czy cierpią z powodu chorób sercowo-naczyniowych czy ze strony układu oddechowego, w tym również astmy. Jeśli przypuszczenia naukowców się potwierdzą, te wyjątkowe grzybki mogą okazać się prawdziwym skarbem, który pomoże rozwiązać ogromnie dużo trudnych do wyleczenia i ciężkich chorób.

Author: dlaurbanisty.pl