Czym jest car detailing?

Car detailing to kompleksowa usługa kosmetyczna dla Twojego samochodu, obejmująca mycie, czyszczenie chemiczne, polerowanie karoserii i pokrywanie jej powłokami ochronnymi. Podczas takiej pielęgnacji każdy szczegół samochodu jest szczegółowo badany, a do jego wykonania wykorzystuje się szeroką gamę wysokiej jakości materiałów i profesjonalnych narzędzi.

Można powiedzieć, że detailing to rodzaj kultury, cała filozofia dbania o pojazd wszelkiego rodzaju: samochody, motocykle, łodzie, jachty, helikoptery.

Kim jest car detailer?

Car detailer to wysokiej klasy specjalista, który wie, jak pracować nad wszystkimi elementami pojazdu, jest dobrze wyszkolony, zdyscyplinowany, odpowiedzialny i lubi swoją pracę.

Kto jest klientem car detailingu?

Klientami są ludzie zamożni i odnoszący sukcesy. Dlatego usługi detailingu powinny być wykonywane na najwyższym poziomie. Nie tylko szybko, ale także jakościowo. Nie tylko piękne, ale i z gwarancją. Nie tylko modne, ale z dokładnym, konkretnym wyjaśnieniem, za co dana osoba zapłaciła pieniądze.

Usługi detailingowe dla samochodu

Myjnia detailingowa to proces mający na celu stopniowe usuwanie zanieczyszczeń z karoserii samochodu. Jest to najdelikatniejsze mycie, które ma na celu przede wszystkim zachowanie wizualnego wyglądu samochodu po wizycie w serwisie detailingowym. Oznacza to, że aby utrzymać samochód w dobrym stanie, konieczne jest przeprowadzenie mycia detailingowego.

Czyszczenie na sucho to kolejna wyjątkowa usługa, której celem jest również zachowanie wyglądu samochodu podczas czyszczenia. Jego wykonawca jest w pełni świadomy niuansów z tym związanych, ponieważ praca ze składem chemicznym we wnętrzu samochodu niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia tego czy innego elementu wewnątrz pojazdu. Car detailer nigdy nie pracuje na skórze przy użyciu środków, które mogłyby ją uszkodzić. Mistrzowie detailingu ostrożnie stosują odplamiacze, ponieważ wiedzą, że są one rozpuszczalnikami. Podczas wizyty w pralni chemicznej nierzadko naprawia się uszkodzone elementy, np. ponownie tapiceruje kierownicę lub siedzenie. Po praniu chemicznym klient otrzymuje całkowicie suchy samochód, bez charakterystycznego zapachu chemikaliów.

Detailing polerowanie to nie tylko bezmyślne usunięcie wszystkich zarysowań. Należy zdawać sobie sprawę, że powłoka lakiernicza samochodu jest główną warstwą ochronną samochodu, a usuwanie głębokich rys może spowodować, że samochód zostanie pozbawiony własnej warstwy ochronnej. Polerowanie jest jedną z najbardziej wymagających usług, ponieważ wiąże się z dużym ryzykiem zniszczenia powłoki lakierniczej bez znajomości wszystkich niuansów.

Author: dlaurbanisty.pl