Dbaj o środowisko – aglomerator

Wielu osobom błędnie wydaje się, że ich działania nie mają większego wpływu na otaczający ich świat, w tym stan naszej planety, oraz występującej na niej flory i fauny. Nic bardziej mylnego.

Zacznij od recyklingu – aglomerator

Jeśli ludzie nie zmienią swoich przyzwyczajeń (a rządy państwowe nie wprowadzą ustaw, które będą temu sprzyjać) już wkrótce utoniemy w morzu śmieci. To smutne biorąc pod uwagę, że ich zużycie można bardzo łatwo ograniczyć (na przykład rezygnując z jednorazowych opakowań czy produktów na rzecz takich wielokrotnego użycia) a części surowców dać wręcz szansę, na drugie życie. W tym celu niezbędne jest segregowanie śmieci, dzięki czemu będzie je można poddać procesowi recyklingu, czyli przygotować do ponownego wykorzystania.

Co z pozostałymi odpadami?

Odpady, które nie nadają się do ponownego użycia trafiają na wysypisko. Aby zajmowały jak najmniej miejsca konieczne jest użycie specjalistycznego sprzętu, takiego jak kruszarka, aglomerator, kompaktor, młynek itd. Przetwarzają one strukturę odpadów tak, aby możliwe było znaczne zwiększenie ich gęstości poprzez usunięcie pustych przestrzeni.

 

Author: dlaurbanisty.pl