Dlaczego powinieneś pomyśleć o inteligentnych drzwiach?

Coraz więcej osób sięga po innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwalające na łatwiejsze, bardziej komfortowe i bezpieczne życie. Postęp technologiczny umożliwia nam sterowanie różnego rodzaju przyrządami zdalnie, co generuje oszczędność czasu, a często również i pieniędzy. Inteligentne drzwi stanowią jeden z produktów należących do kategorii nowoczesnych technologii.

Inteligentne drzwi a bezpieczeństwo domowników

Z jakiego powodu w ostatnim czasie znacząco wzrasta ilość osób zainteresowanych montażem we własnym domu lub mieszkaniu inteligentnych drzwi? Przede wszystkim z uwagi na to, iż zapewniają one bezpieczeństwo. Złodzieje mają problem z ich sforsowaniem, gdyż zastosowane w budowie materiały wyróżniają się znacznie większą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne aniżeli tradycyjne drzwi. Dodatkowym atutem jest zastosowanie w tego typu asortymentach specjalnych mechanizmów antywłamaniowych oraz bardzo solidnych zamków. Jednakże inteligentne drzwi cieszą się ogromną popularnością również z uwagi na to, że ich właściciele mogą w dowolnym momencie zweryfikować czy drzwi zostały zamknięte czy też nie (nawet jeśli nie przebywają w pobliżu – sprawdzanie odbywa się w sposób zdalny, za pośrednictwem aplikacji na telefon).

Inteligentne drzwi a wygoda użytkowania

Inteligentne drzwi to nie tylko większe bezpieczeństwo, ale również większa wygoda użytkowania. Posiadacze tego typu produktów mogą otwierać drzwi bez użycia rąk – na przykład jeśli niosą zakupy lub inne, ciężkie rzeczy. Wystarczy odpowiednio zaprogramować zamek w inteligentnych drzwiach i gotowe. Ponadto – jeśli użytkownik inteligentnych drzwi posiada zainstalowaną zintegrowaną z zamkiem aplikację – istnieje możliwość zdalnego otwierania oraz zamykania drzwi na przykład w sytuacji gdy któryś z domowników zapomni wziąć ze sobą klucze. Takie rozwiązanie jest przydatne również wtedy, gdy chcemy zdalnie otworzyć drzwi zaufanej osobie, która ma zająć się naszym domem podczas gdy jesteśmy w pracy lub na wakacjach.

Inne powody, dla których warto posiadać inteligentne drzwi

Przebywając w domu często wykonujemy wiele, różnorodnych czynności, których realizacja bywa zakłócana przez to, że musimy wstać i otworzyć drzwi przybywającym gościom lub domownikom, którzy zapomnieli zabrać ze sobą klucze. Czy można tego uniknąć? Oczywiście, że tak. Posiadacze inteligentnych drzwi mogą je otworzyć bez wstawania z kanapy – wystarczy, że użyją dedykowanej aplikacji na telefon. Istotną funkcją spełnianą przez inteligentne drzwi jest możliwość nadawania odpowiednich poziomów dostępu do domu lub mieszkania i zdalnego otwierania nieruchomości na przykład najemcom. Ponadto inteligentne drzwi są idealnym rozwiązaniem dla zapominalskich – można je ustawić w taki sposób by same zamknęły się po wyjściu z domu.

Author: dlaurbanisty.pl