Dlaczego warto pracować jako malarz budowlany?

Rynek pracy jest bogaty w oferty dla pracowników z branży budowlanej: murarzy, tynkarzy, czy malarzy. Zastanawiasz się, czy praca malarza budowlanego jest dla Ciebie? Obawiasz się, że nie spełniasz wymagań? Podpowiadamy, jakie cechy powinien posiadać pracownik obiegający się o stanowisko malarza budowlanego.

Obowiązki malarza budowlanego

Malarz budowlany to osoba, która zajmuje się pracami malarskimi wewnątrz i na zewnątrz budynków mieszkalnych, biurowych czy produkcyjnych. Praca malarza wiąże się z:

– przygotowaniem stanowiska oraz niezbędnych narzędzi do pracy,

– przygotowaniem pod malowanie powierzchni betonowych, ceglanych, metalowych, tynkowych i tym podobnych, a następnie ich pomalowaniem,

– posprzątaniem po wykonanych robotach malarskich,

– prowadzeniem dokumentacji zawierającej cel i zakres wykonywanej pracy,

– dokonaniem odbioru wykonanych prac malarskich.

Praca dla malarza – cechy charakteru

Praca w zawodzie malarza nie wymaga posiadania specyficznych cech charakteru. Od kandydata oczekuje się przede wszystkim wytrzymałości fizycznej. Sprawny układ kostno-stawowy, silne mięśnie oraz dobry zmysł równowagi, przy kilkunastogodzinnej pracy na wysokości, są niezbędne. Praca dla malarza jest skierowana do osób precyzyjnych, uporządkowanych, z umiejętnością pracy w grupie i cierpliwych.

Jedynymi przeciwskazaniami do pracy malarza są:

– wady wzroku, np. daltonizm,

– choroby układu oddechowego, np. astma.

Praca dla malarza – wiek i wykształcenie

Praca malarza budowlanego nie wymaga posiadania specjalistycznego wykształcenia, co jest dużą zaletą. Braki w wiedzy można nadrobić, odbywając kursy i szkolenia dokształcające. Najważniejsze jest przede wszystkim doświadczenie. Jeśli masz niezbędne umiejętności, poparte praktyką, praca dla malarza jest dla Ciebie.

Pracę jako malarz budowlany można podjąć w każdym wieku. Dodatkową zaletą jest możliwość założenia jednoosobowej działalności i pracy na własny rachunek, w narzuconym przez siebie tempie. Praca dla malarza jest skierowana także do kobiet, które są bardziej precyzyjne, zorganizowane i cierpliwe, a także mają większy zmysł estetyczny.

Ile zarabia malarz budowlany?

Zarobki w pracy malarza budowlanego zależą przede wszystkim od umiejętności oraz formy zatrudnienia. Im bardziej doświadczony pracownik, tym wyższa będzie jego pensja. Jako fachowiec możesz świadczyć swoje usługi samodzielnie, prowadząc własną działalność gospodarczą, a pracę wyceniać za metr kwadratowy pomalowanej powierzchni. Obecne stawki wahają się w przedziale 25 – 30 zł za 1 m2 powierzchni do obróbki.

Gdzie szukać pracy dla malarza budowlanego?

Pracy dla malarza budowlanego można szukać w Urzędach Pracy oraz na platformach internetowych z ofertami zatrudnienia. Jedną z nich jest Dryg.pl. Portal internetowy ogłoszenia o pracę podzielił według kategorii, co ułatwia poszukiwanie tych interesujących. Oferty pracy na stronie Dryg.pl mają podaną stawkę godzinową na rękę, dzięki czemu od razu można zdecydować, czy zarobki są satysfakcjonujące.

Author: dlaurbanisty.pl