Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne nie tylko chronią pomieszczenie przed słońcem, ale zapewniają też poczucie bezpieczeństwa. Można montować je zarówno w domach jednorodzinnych, jak i innych rodzajach budynków. Co trzeba wiedzieć przed zakupem rolet?

Choć rolety wewnętrzne możemy znaleźć niemal w każdym domu, te zewnętrzne spotykamy znacznie rzadziej. Mają one jednak wiele zalet, więc warto rozważyć zamontowanie ich w swoim domu. Chronią pomieszczenia przed wysoką temperaturą w upalne dni i są ozdobą elewacji budynku, a jeśli wybierzemy rolety antywłamaniowe, ochronią nas przed wizytą nieproszonych gości. Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Co warto wiedzieć o roletach zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne mają wiele zalet, dzięki czemu cieszą się coraz większą popularnością. Można je montować w różnych rodzajach budynków, zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych. Z czego składa się roleta zewnętrzna? Jest to przede wszystkim:

  • skrzynka rolety,
  • pancerz rolety,
  • prowadnice,
  • napęd manualny lub elektryczny.

Rolety zewnętrzne występują w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu bez problemu dobierzemy je do fasady budynku oraz własnych upodobań. Rolety zewnętrzne nie tylko zapewniają komfortową temperaturę i całkowite zaciemnienie mieszkania w upalne dni, ale stanowią też ciekawą ozdobę budynku. Ich wybór nie może więc być przypadkowy. Rolety są wykonywane z najlepszych materiałów, co zapewnia zwiększenie izolacji akustycznej budynku i sprawia, że do pomieszczeń dociera mniej hałasu z zewnątrz. Z roletami zewnętrznymi wiąże się też doskonała izolacja termiczna, dzięki której mieszkanie nie nagrzewa się upalne dni, natomiast zimą nie wychładza się tak szybko, więc możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu. Zamontowanie rolet zewnętrznych opóźnia też włamanie do budynku, zwiększając tym samym bezpieczeństwo. Rolety zewnętrzne znajdziesz w sklepie: https://dopasujrolety.pl/3-rolety-zewnetrzne.

Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to przede wszystkim ochrona przed słońcem i wysokimi temperaturami w letnie dni. Dzięki nim do wnętrza domu nie przedostaje się gorące powietrze, więc możemy czuć się komfortowo o każdej porze roku. Również z przepuszczaniem promieni słonecznych rolety zewnętrzne radzą sobie lepiej niż te wewnętrzne, ponieważ odbijają promienie słoneczne przed szybą. W konsekwencji pomieszczenie się nie nagrzewa. Rolety pełnią istotną funkcję również zimą, ponieważ zapewniają wtedy dodatkową izolację i zmniejszają zapotrzebowanie budynku na energię. Wydajemy więc mniej na ogrzewanie. Duże znaczenie ma też fakt, że rolety zewnętrzne chronią przed hałasem z ulicy, zapewniając ciszę, kiedy najbardziej jej potrzebujemy. Docenią to szczególnie osoby mieszkające na parterze czy też w pobliżu ulicy. Rolety mogą być obsługiwane manualnie lub też posiadać zdalne sterowanie, co bardzo ułatwia ich obsługę. Jeśli zastanawiasz się, jakie rolety wybrać, wskazówki znajdziesz na stronie: https://c44.pl/rolety-zewnetrzne-sprawdz-jakie-kupic/.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Rozważając zakup rolet zewnętrznych, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim sposób ich montażu. Jeśli chcesz zamontować rolety w budynku, który jest już wykończony, masz ograniczony wybór, ponieważ musisz wybrać rolety, które nie ingerują w stan budynku. Jeśli natomiast dopiero planujesz budowę, zaplanuj rolety już w projekcie budynku. Jakie są popularne rodzaje rolady zewnętrznych?

  • Rolety natynkowe (elewacyjne) – ze względu na szerokie możliwości montażu cieszą się one dużą popularnością. Można je zainstalować zarówno na elewacji, jak i wewnątrz budynku. Znajdą zastosowanie zarówno w budynkach istniejących, jak i tych nowo powstających. Te rolety nie muszą ingerować w stan budynku, więc można zamontować je w każdym momencie.
  • Rolety podtynkowe – są przeznaczone przede wszystkim do nowych budynków, jednak można je montować również w budynkach istniejących, po wykonaniu niezbędnych zmian w nadprożu. Dzięki technologii podtynkowej otrzymujemy świetną izolację termiczną. Wszystko dzięki temu, że nie zostaje naruszona konstrukcja okna, drzwi ani nadproża.
  • Rolety nadstawne (nakładane) – służą do zamontowania wraz z oknem w nowym budynku, można też zamontować je w budynku istniejącym podczas wymiany stolarki okiennej. Sposób montażu sprawia, że skrzynka jest niewidoczna, co wpływa na estetykę okna.
  • Rolety nadprożowe – są przeznaczone do nowo powstających budynków, ponieważ trzeba uwzględnić je już na etapie projektu. Do ich zamontowania należy bowiem pozostawić przestrzeń między górną krawędzią ramy okna a belką nadprożową. Na etapie projektu trzeba też wybrać sposób sterowania. Jeśli nie interesuje nas sterowanie zdalne, lecz napęd ręczny, osadzona w murze skrzynka będzie wymagała większej ilości miejsca po stronie napędu. Rolety nadprożowe świetnie sprawdzają się w przypadku domów pasywnych i energooszczędnych, ponieważ zapewniają doskonałą izolację termiczną i znacznie zmniejszają koszty ogrzewania. Są one również bardzo stabilne i wyróżnia je wysoka estetyka, dzięki czemu spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Author: dlaurbanisty.pl