Dowód osobisty w sieci

Internet jest ogromnym źródłem informacji, z którego korzysta bardzo dużo osób. Nie będziemy więc podawać swoich dokładnych danych za każdym razem, kiedy odwiedzamy jakąś stronę. Robi to za nas nasz sprzęt. Posiada on swój unikalny numer, który czasami bywa jego,,dowodem osobistym’’ w sieci.

 

O czym mowa ? O adresie IP. Jest on indywidualny, jedyny i niepowtarzalny. To właśnie on jest zapisywany na stronach czy też serwerach, które odwiedziliśmy. Zapisuje nasz kroki w sieci. Dlatego też bardzo istotne jest to, aby po prostu wiedzieć, jaki numer posiada nasz sprzęt, albo przynajmniej umieć to sprawdzać.
Pokaż moje IP. Po kolei. Albo wykorzystujemy strony internetowe, albo sam komputer. Jeśli będziemy szukać IP w internetcie, to po prostu musimy wyguglować to, co chcemy znaleźć. Pokażą nam się strony, gdzie wchodząc możemy zobaczyć swój adres IP, a czasami nawet lokalizację – miasto, ewentualnie dzielnica. Innym sposobem jest wykorzystanie swojego komputera i zaaplikowanie mu odpowiednich komend – po wejściu w start wpisujemy cmd, a kiedy mamy już wiersz polecania to wpisujemy – ipconfig. I gotowe. Wystarczy tylko odczytać.

Author: dlaurbanisty.pl