Gdzie trzymać kosz na pranie?

Odpowiednio zorganizowana przestrzeń w łazience pozwala zachować porządek i ład. W efekcie ułatwia to codzienne użytkowanie pomieszczenia. W tym celu niezbędny okaże się kosz na brudną bieliznę. Gdzie trzymać kosz na pranie?

Gdzie trzymać kosz na pranie?

W wielu mieszkaniach łazienka jest niedużym pomieszczeniem. Z tego względu niezwykle istotny jest sposób przechowywania m.in. brudnych ubrań, aby utrzymać porządek. Nieco łatwiejsze umiejscowienie kosza jest w przypadku mieszkań, gdzie łazienka jest większa albo dodatkowo jest pralnia. Gdzie trzymać kosz na pranie? Oto kilka naszych pomysłów

Łazienka

W większości domów kosz na pranie znajduje się w łazience. Już podczas aranżacji uwzględnij miejsce, w którym będzie stać. Wykorzystaj w tym celu wolną przestrzeń np. pod zlewozmywakiem, między jedną szafką a drugą. Tak, aby zajął, jak najmniej miejsca i ciekawie wkomponować się we wnętrze. Możesz go również schować w szafkę. Warto uwzględnić takie rozwiązanie przy projektowaniu pomieszczenia. Dzięki temu kosz będzie niewidoczny.

Pralnia

Masz pralnie? Super! Wygospodaruj przestrzeń do przechowywania brudnych ubrań.

Szafa

Niektórzy trzymają kosz na pranie w szafie, która znajduje się w sypialni lub blisko łazienki. Mebel sprytnie ukryje brudne ubrania. Niestety takie rozwiązanie ma jeden minus. Brudne ubrania mogą wydzielać nieprzyjemny zapach.

Ostatecznie wybór zależy od Ciebie. Warto tylko uwzględnić dostępną przestrzeń.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kosz na pranie?

Wbrew pozorom kosz na pranie to dodatek, którego wybór powinien być przemyślany. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pojemność

Jeżeli mieszkasz samemu, to wystarczy Ci niewielkich rozmiarów kosz. Jednak w przypadku rodzin z dziećmi pojemność odgrywa ogromną rolę. Warto wybrać pojemne modele lub zdecydować się na dwa kosze, o ile masz możliwość wygospodarowania miejsca na oba.

Kształt

Z racji tego, że łazienki są dość małe, nie bez znaczenia jest kształt kosza, który jak najlepiej wkomponuje się w wolną przestrzeń. Do wyboru masz okrągłe, prostokątne, niskie, wysokie, a nawet i składane!

Materiał

Pod uwagę weź również materiał, z którego wykonany jest kosz.

Jaki kosz wybrać?

Na rynku istnieje wiele rodzajów koszy na pranie, które różnią się między sobą materiałem, z którego są wykonane, designem, wielkością oraz pojemnością. Ważnym kryterium jest materiał, mający wpływ na jakość. Do wyboru masz kosze:

  • materiałowe – są bardzo lekkie i wygodne w utrzymaniu czystości, ponieważ można prać je w pralce. Ponadto dostępne są niemal we wszystkich wariantach kolorystycznych oraz wzorach, co pozwala dopasować go do własnego gustu i aranżacji,
  • wiklinowe – ważne, aby kosz był dobrze zaimpregnowany, dzięki czemu sprawdzi się w wilgotnych pomieszczeniach,
  • bambusowe – to jedne z najchętniej wybieranych. Trudno się dziwić. Bambusowy kosz na pranie jest lekki, odporny na wilgoć, a jednocześnie posiada wyjątkowe walory estetyczne. Minimalistyczny design odnajdzie się niemal w każdym wnętrzu,
  • drewniane – tak jak i kosze wiklinowe, tak i modele z drewna muszą być zaimpregnowane. Są dość ciężkie, ale bardzo ładnie wkomponują się w każdą łazienkę.

 

Author: dlaurbanisty.pl