Stal zalicza się do tworzyw wyjątkowo trwałych i odpornych na uszkodzenia. Z tego względu jest masowo wykorzystywana w przemyśle budowlanym, drogowym czy mostowym oraz w produkcji mebli miejskich, składających się na tzw. architekturę małą. Gdzie jeszcze jest wykorzystywana?
Produkcja stali – czego wymaga?
Cały proces produkcji wymaga wysokich kwalifikacji i zaangażowania ekspertów. Rozpoczyna się od wykonania projektu, następnie przy zastosowaniu nowoczesnych technologii wytwarzane są poszczególne elementy konstrukcji. Aby była ona trwała i przede wszystkim bezpieczna, niezbędne jest przestrzeganie wielu rygorystycznych norm i standardów.
Gdzie znajdują zastosowanie?
Ze względu na trwałość tworzywa, konstrukcje stalowe wykonywane na przykład przez Grupę METALTECH i dostępne na stronie internetowej https://www.metaltech.pl/konstrukcje-stalowe/, są wykorzystywane w wielu dziedzinach branży budowlanej. Najczęściej znajdują zastosowanie w budowie obiektów przemysłowych i sportowych, a także wszelkich obiektów o większej powierzchni, jak wielkopowierzchniowe sklepy, w tym galerie handlowe. Z konstrukcji stalowych powstają także hale magazynowe i produkcyjne. Ponadto wyróżnia się konstrukcje stalowe drogowe, mostowe i energetyczne.
Czym charakteryzują się meble miejskie?
Konstrukcje stalowe są wykorzystywane w produkcji mebli miejskich, czyli wszelkich elementów składających się na tzw. architekturę małą. Wśród nich znajdują się przęsła ogrodzeniowe, ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, a także ogrodnictwo przestrzenne, związane z nim zagospodarowanie przestrzeni zielenią i wiele innych rozwiązań, które oferuje Grupa METALTECH na swojej stronie internetowej https://www.metaltech.pl/meble-miejskie/. Te elementy spełniają określoną funkcję w przestrzeni miejskiej i jednocześnie stanowią jej element dekoracyjny.
Konstrukcje metalowe licznie wykorzystuje się w branży budowlanej oraz w zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej architekturą małą ze względu na wytrzymałość tworzywa, odporność na trudne warunki atmosferyczne i uszkodzenia.
Najnowsze komentarze