Home office – czego potrzebujemy do pracy w domu?

Pandemia koronawirusa, która dotknęła prawie wszystkie kraje świata, sprawiła, że wiele osób musi zadbać o odpowiednio wyposażone zaplecze do pracy w domu – Home office. Nie będzie ono jednak tak komfortowe, jeśli pominie się najważniejsze elementy w formie wyposażenia. Poza niezbędnym biurkiem i komputerem nie można także pomijać takiej kwestii jak komfortowe fotele do biurka. Dzięki nim można zagwarantować bezpieczeństwo kręgosłupa i efektywność pracy. Jak dobrać odpowiedni fotel? Wyjaśniamy.

Fotel do biurka – jakie ma zalety przy home office?

Fotel do biurka pozwala zredukować bóle kręgosłupa, głowy, ramion czy problemy z koncentracją. To właśnie ich odpowiedni dobór sprawi, że można wygodnie pracować przez wiele godzin, bez narażania się na problemy zdrowotne. Odpowiednia, niewymuszona postawa w trakcie pracy to jedno z najważniejszych zagadnień, o które należy zadbać. Zbyt długie przyjmowanie niekomfortowej pozycji może przerodzić się w poważne urazy. Pracownicy spędzający wiele czasu przed biurkiem skarżą się m.in. na rwę kulszową czy bóle kręgosłupa. Odpowiednia konstrukcja i wyprofilowanie krzeseł daje przestrzeń na swobodne oparcie głowy, karku i pleców, co odciąża kręgosłup. Większość modeli posiada także specjalne pokrętło do wypchnięcia dolnej części fotela. Dzięki temu użytkownik może podeprzeć część lędźwiową.

Fotel do biurka podczas home office – co powinien posiadać?

Absolutnym minimum jest szereg mechanizmów regulacyjnych w formie wysokości oparcia, regulacji wysokości siedziska, kąta odchylenia podparcia oraz podłokietników czy głębokości siedziska. Równie ważna jest możliwość personalizacji wzrostu. Idealnie, jeśli fotel do biurka posiada specjalnie wyprofilowane siedzisko i oparcie lub specjalne wycięcia gąbek. Wtedy zapewnia ergonomiczny, dopasowany do ciała kształt i wytrzymałość pianki. Tylko tak wyprofilowane krzesło gwarantuje ergonomiczne podtrzymanie całego ciała. Duże znaczenie ma także przewiewny materiał i kanały wentylacje. Jednym z najgorszych wyborów są krzesła bez cyrkulacji powietrza – wtedy o przegrzane plecy, pośladki i uda przyklejone do fotela nietrudno. Żeby odpowiednia wentylacja ciała i odprowadzenie wilgoci było na wysokim poziomie, niezbędne jest zastosowanie specjalnych wycięć i kanałów wentylacyjnych z pianki.

Fotel do biurka – jaką markę wybrać?

Producent krzeseł biurowych Kraken Chairs to jedna z cenionych marek, które oferują wygodne, ergonomiczne fotele. Uznanie wśród Klientów zyskał głównie za sprawą doskonale skonstruowanej oferty połączonej z przystępnymi cenami. Firma stosuje najlepsze i najbardziej rozbudowane technologie w krzesłach. Specjalna konstrukcja krzeseł jest wyjątkowo trwała i wykazuje odporność nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale też na działanie wilgoci. Oznacza to, że fotele tej marki mogą posłużyć przez wiele lat. Chociaż każdy model nieco różni się od siebie, to łączy je jedno – ta sama, wysoka jakość wykonania połączona z wykorzystaniem najlepszych dostępnych na rynku materiałów.

Author: dlaurbanisty.pl