Jak ogrodzić boisko za pomocą siatki?

Nieogrodzone boisko sportowe nie jest w pełni bezpieczne. Dodatkowo nie zapewnia dostatecznego komfortu podczas rozgrywek. Warto więc jak najszybciej to zmienić i zamontować solidną siatkę. Jak wygląda prawidłowe ogrodzenie boisk?

Ogrodzenia sportowe – odpowiedni dobór siatki

Aby ogrodzenie boisk było możliwe, należy przede wszystkim znaleźć właściwą siatkę. Jak to zrobić? Trzeba sprawdzić, czy produkt spełnia kilka ważnych cech. Należą do nich:

  • wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne,
  • dopasowanie do rozmiaru boiska,
  • odpowiednia wielkość oczek,
  • mocny splot i brak ostrych krawędzi.

Warto podkreślić, że wytrzymałość ogrodzenia zależy od materiału wykonania. Jeśli będzie to polietylen lub polipropylen, nie ma powodów do obaw. To najczęściej z nich powstają produkty pozwalające na ogrodzenie boiska sportowego.

Jak wygląda prawidłowe ogrodzenie boisk?

Praca składa się z kilku etapów. Ważne jest zachowanie precyzji podczas wykonywania każdego z nich.

Zadbanie o formalności

Co do zasady działania takie jak ogrodzenie boisk nie wymagają uzyskania jakichkolwiek pozwoleń budowlanych. Niemniej nieco inaczej jest w sytuacji, gdy siatka będzie montowana na wysokość 2,2 m i więcej lub od strony ulicy. Wówczas niezbędne jest zgłoszenie budowy ogrodzenia.

Naciągnięcie siatki

Chcąc prawidłowo ogrodzić boisko, należy kupić siatkę w odpowiednim rozmiarze, a następnie dostatecznie mocno ją naciągnąć. Jednocześnie wykonując takie prace jak ogrodzenie boisk, trzeba dopilnować, aby nie była ona rozciągnięta za mocno. Z tego względu to zadanie najlepiej powierzyć profesjonalistom, którzy tego typu usługi świadczą od wielu lat.

Ogrodzenie boisk – do czego przymocować siatkę?

Siatkę, która stanie się ogrodzeniem boiska sportowego, montuje się na słupkach wykonanych ze stali bądź aluminium. Ich liczba zależy głównie od szerokości całej konstrukcji. Najczęściej słupki mocowane są z wykorzystaniem punktowych stóp fundamentowych.

Po naciągnięciu siatki ogrodzenie jest prawie gotowe. Trzeba ją jeszcze przymocować w dolnej i górnej części słupków za pomocą stalowych linek. To bardzo ważny etap. Mocowanie na górze i na dole sprawia, że siły działające na ogrodzenie boisk rozkładają się równomiernie na całej powierzchni siatki.

Ogrodzenie boisk jako ochrona kibiców na trybunach

Ogrodzenia sportowe – tak czy nie?

Czasami pojawiają się wątpliwości, czy ogrodzenie boisk sportowych ma sens. Jednak kiedy teren przeznaczony do uprawiania sportów nie jest zabezpieczony siatką, warto zmienić to możliwie jak najszybciej. Pozwoli to przede wszystkim na podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Ogrodzenie zapobiegnie wypadaniu piłek czy innych akcesoriów sportowych poza obszar rozgrywek. Tym samym zmniejsza do minimum ryzyko wyrządzenia niechcianych szkód jak np. wybicie szyby. Jednocześnie osoby z zewnątrz, w tym zwykli przechodnie, nie są narażeni na przypadkowe uderzenie.

Znaczenie ma również fakt, że ogrodzenie boisk to sposób na zapobieganie kradzieżom sportowego sprzętu. Siatka pełni funkcję zabezpieczenia przed wejściem niepowołanych osób na teren obiektu.

Profesjonalnie ogrodzone boisko sportowe. Skontaktuj się z doświadczoną firmą, taką jak https://symar.pl, która przygotuje siatkę w odpowiednim rozmiarze, a następnie ją zamontuje!

Author: dlaurbanisty.pl