Jak zaaranżować małą łazienkę z prysznicem?

Wyposażenie niewielkiej łazienki może być wyzwaniem, natomiast da się to zrobić w stylowy i praktyczny sposób. Przy małym metrażu dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie prysznica. Dowiedz się, jak zaaranżować małą łazienkę, aby prezentowała się estetycznie.

Jak urządzić małą łazienkę z prysznicem?

Aranżacja łazienki o niewielkim metrażu bywa kłopotliwym zadaniem. Jednak warto pamiętać, że nawet mniejsze pomieszczenia mogą świetnie wyglądać i być funkcjonalne. W tym celu należy zadbać o zastosowanie odpowiednich rozwiązań.

  • Prysznic zamiast wanny

Prysznice są lepszym rozwiązaniem do niewielkich pomieszczeń niż wanny, gdyż zajmują mniej miejsca. Idealnie spiszą się brodziki prostokątne dostępne w różnych rozmiarach. W ten sposób możesz dopasować prysznic do łazienki, tak by był umieszczony we wnęce lub kącie pomieszczenia. Wybór takiego rozwiązania wcale nie musi być związany z mniejszą funkcjonalnością. Deszczownice lub słuchawki prysznicowe mogą sprawić, że codzienny prysznic będzie miłym i relaksującym doświadczeniem.

  • Otwarta ścianka prysznicowa

W zależności od preferencji możesz wybrać zamkniętą kabinę prysznicową lub otwartą ściankę. To drugie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach. Brak całkowitego zamknięcia kabiny pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni, a do tego ścianki prysznicowe typu walk-in są jednym z najmodniejszych rozwiązań w aranżacji łazienek. Oprócz stylowego wyglądu zapewniają również wygodne korzystanie z prysznica.

Prysznice są idealne do zastosowania w niewielkich pomieszczeniach, a wybierając wysokiej jakości produkty zadbasz o estetyczny wygląd łazienki.

Aranżacja małej łazienki – o czym pamiętać?

Urządzając niewielką łazienkę warto pamiętać także o zastosowaniu jednolitej jasnej kolorystyki, dzięki czemu pomieszczenie będzie wydawać się optycznie większe. Korzystnie w takiej łazience będą prezentować się wysokie słupki łazienkowe, które są praktyczne i nie zajmują zbyt dużo powierzchni.

Author: dlaurbanisty.pl