Jak zaplanować wystrój sali weselnej?

Przygotowywanie wesela spędza sen z powiek wielu narzeczonym. Ilość spraw do załatwienia przy organizowaniu ślubu jest przytłaczająca. Żeby ułatwić to zadanie, przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą przyszłej parze młodej przygotowanie idealnego planu sali weselnej.

Kolory w sali

Określenie naszych ulubionych kolorów będzie cenną wskazówką w poszukiwaniu praktycznie każdego szczegółu, który znajdzie się na naszym weselu. Czy mają nas otaczać pastelowe kolory i białe kwiaty, czy wolimy kontrasty na ścianach i stołach? A może wszystko będzie w jednym kolorze? Niezależnie, na którą opcję się zdecydujemy, ważne, by zrobić to według własnego gustu i nie kierować się radami innych.

Płatki i łodyżki

Kwiaty powinny być dobrze przemyślane – będzie to jeden z najdroższych wydatków w weselnym budżecie, szczególnie jeśli ślub będzie odbywać się w sezonie zimowym. Jeśli ma być dużo kwiatów, warto ostrożnie zaplanować ich rozmieszczenie. Ważne jest, by nie stanowiły one przeszkody w przemieszczaniu się po sali, a na stołach dobrym pomysłem będzie umieszczenie w wazonach pojedynczych kwiatów albo niewielkich bukiecików. Zostawimy w ten sposób więcej miejsca dla swobodnego ustawienia zastawy i podawania posiłków.

Goście przy stołach

Plan sali weselnej będzie się opierał o układ stołów. Ostatnio coraz popularniejsze stają się okrągłe stoły – wyglądają estetycznie, można się łatwo między nimi przemieszczać, a w kameralnym gronie dobrze prowadzi się rozmowy, więc goście lepiej się integrują. Szczególną zaletą takiego układu jest moment, kiedy (jeszcze przed datą ślubu) trzeba rozmieścić przy nich gości. Możemy wtedy zacząć od podzielenia rodziny i przyjaciół na mniejsze grupy, podczas gdy przy długich stołach trzeba jednocześnie myśleć o większej ilości osób. Przy okrągłych stołach nie ma też lepszych czy gorszych miejsc, więc nikt nie powinien poczuć się gorzej potraktowany. Ustalanie miejsc dla każdego gościa jest dość uciążliwym zajęciem, ale w czasie samej uroczystości podziękujemy sobie za tę przezorność.

Gdzie miejsce młodej pary?

Miejsce pary młodej zwykle kojarzy się ze specjalnie wyeksponowanym stolikiem, gdzie młodzi siedzą sami lub ze świadkami. Jest to jednak kwestia subiektywna i każdy sam decyduje, gdzie umieścić siebie z przyszłym małżonkiem na planie sali weselnej. Każdy układ ma wady i zalety, choć wydaje się, że siedzenie w gronie z najbliższymi może działać rozluźniająco i odstresowująco. Warto pomyśleć, w którym miejscu będziemy czuć się najlepiej.

Marzenia a rzeczywistość

Usytuowanie stołów, parkietu, orkiestry czy DJ’a jest też mocno uzależnione od warunków panujących w danym lokalu. Zmienienie wystroju i dopasowanie go do swojego gustu będzie w mniejszym bądź większym stopniu uzależnione od dostępnej przestrzeni i chęci współpracy jej właściciela. Jeśli wybierając jakiś lokal, będziecie chcieli coś w nim zmienić, to upewnijcie się najpierw, że otrzymacie na to zgodę i nie będziecie musieli chodzić na zbytnie ugody, abyście mogli zaplanować ten dzień tak, jak to sobie wymarzyliście.

Author: dlaurbanisty.pl