Jaką siatkę wybrać do bramki i czym się one różnią?

Bramka na boisku sportowym to niezbędny element, bez którego niemożliwe jest rozegranie żadnego meczu. Aby jednak dobrze spełniała swoje zadanie, musi mieć właściwy rozmiar oraz odpowiednio dobraną siatkę. To ona odgrywa kluczową rolę, ponieważ zatrzymuje lecącą piłkę. Jakie cechy powinna mieć siatka do bramki i na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

 Siatki do bramek sportowych — czym się różnią?

Bramki z wytrzymałymi siatkami wykorzystuje się w wielu dyscyplinach sportowych. Najpopularniejsza to piłka nożna, jednak nie jest jedyna. Siatka na bramkę przydaje się podczas gry w piłkę ręczną czy hokeja

W zależności od dyscypliny sportu wybiera się siatkę o odpowiednich wymiarach i właściwym rozmiarze oczek. Każda z nich musi jednak charakteryzować się dużą wytrzymałością, odpornością na działanie czynników zewnętrznych i rozciąganie.

Jaka jest najlepsza siatka do bramki?

Niezależnie, czy wybiera się siatkę na bramkę do hali sportowej, czy na otwarte boisko, trzeba odpowiednio dopasować parametry do jej przeznaczenia. Nawet jeżeli będzie ona wykorzystywana do amatorskiej gry na szkolnym boisku, musi spełniać kilka kryteriów.

Rozmiar siatki na bramkę

Pierwszą kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę, wybierając siatkę na bramkę do piłki nożnej, jest jej rozmiar. Najpopularniejsze wymiary to:

  • 7,5 x 2,5 m,
  • 5 x 2 m.

Inne dostępne opcje, takie jak siatka do bramki 3 x 2 m lub 2 x 2 m, są przeznaczone do gry w piłkę ręczną lub hokeja. 

Wymiary siatki dopasowuje się do wielkości bramki. Warto pamiętać, że sama siatka jest nieco większa, a podane rozmiary produktów to zaokrąglone wartości.

Rozmiar oczek

Dobra siatka do bramki to taka, która skutecznie zatrzyma piłkę. Dlatego duże znaczenie ma rozmiar oczek. Zależnie od sportu wymiary oczek będą się od siebie różnić, dlatego warto skorzystać z opinii ekspertów, żeby nie wybrać produktu, który nie będzie pasował do naszych zastosowań.

Siatki do bramki hokejowej mają na przykład mniejsze oczka niż siatki na bramki do piłki nożnej.

Materiał

Wytrzymałość to kluczowa cecha każdej siatki na bramkę sportową. Powinna być nierozciągliwa i odporna na działanie promieni słonecznych, wilgoci czy mrozu. Najczęściej do produkcji siatek sportowych stosuje się polietylen i polipropylen. Materiały te charakteryzują się lekkością, a przy tym wyjątkową trwałością. 

Wytrzymała siatka do bramki na profesjonalne boiska sportowe

Gdzie szukać dobrych siatek do bramek sportowych?

Aby mieć pewność, że siatka posłuży przez długi czas i sprawdzi się zarówno podczas rozgrywek treningowych, jak i profesjonalnych zawodów, musi być najwyższej jakości. Warto więc wybierać produkty ze sprawdzonych sklepów i od renomowanych firm. Liczy się nie tylko jakość wykorzystanego materiału, ale także solidność splotu i dbałość o każdy detal.

Dobra siatka przeznaczona do bramki sportowej może kosztować nawet powyżej 1000 zł. Lepszym rozwiązaniem jest jednak zainwestowanie w droższy, ale trwalszy produkt niż częste wymienianie nieodpowiedniej siatki.

Najlepiej zwrócić się bezpośrednio do producenta, na przykład odpowiednie siatki i możliwość zadania pytań znajdziecie na https://sieci-siatki.pl/siatki-sportowe/siatki-na-bramki/

Na boiska szkolne i profesjonalne oraz hale sportowe warto wybierać wysokiej jakości wyposażenie. Zdecyduj się na trwałe i wytrzymałe siatki do bramki od sprawdzonego producenta!

Author: dlaurbanisty.pl