Jakie meble ogrodowe są obecnie najmodniejsze?

Akcesoria i meble do ogrodu i na balkon co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Klienci marketów kupują leżaki, hamaki ogrodowe, ławki i komplety stołów z krzesłami. Producenci wprowadzają więc na rynek kolejne propozycje najmodniejszych mebli, które mają być funkcjonalne i jednocześnie cieszyć oko.

Meble ogrodowe wykonane z drewna

Drewno to wspaniały i ekologiczny surowiec. Ma jednak swoje wady – nie lubi wilgoci i wymaga impregnacji. Obecnie producenci mebli ogrodowych produkują je głównie z odmian egzotycznych, które cechują się dużo większą odpornością na szkodliwe warunki. Decydując się na meble wykonane z drewna, należy je zaimpregnować, jeszcze przed pierwszym użyciem. Dzięki temu staną się w miarę odporne na wodę i deszcz. Najlepiej przechowywać je w takim miejscu, aby nie były narażone stale na kontakt z wilgocią. Poza tym, meble ogrodowe z drewna trzeba osłaniać na zimę, a najlepiej przechowywać je wewnątrz, na przykład w piwnicy. Najpopularniejsze modele można spotkać w domach wielu Polaków. Niektórzy zamiast drewna, samodzielnie wykonują meble z palet, co nie jest trudne i nie wymaga za dużej wprawy.

Meble ogrodowe wykonane z surowców sztucznych

Największym powodzeniem cieszą się od kilku lat bardzo funkcjonalne i praktyczne meble wykonane z technorattanu i innych surowców, które są wytrzymałe i odporne na działanie różnych warunków atmosferycznych. Można je śmiało pozostawić na deszczu, który na pewno im nie zaszkodzi. Od lat najmodniejszym odcieniem mebli jest antracyt, który bardzo pasuje do nieruchomości nowoczesnych. Takie meble są zazwyczaj wyposażone w płócienne poduszki do siedzenia w naturalnej kolorystyce, ale można samodzielnie dopasować inny kolor. Jeśli hamaki ogrodowe, poduszki i dodatki utrzymane są w jednej kolorystyce, ogród wydaje się być spójny.

Huśtawki i hamaki ogrodowe

Coraz częściej stawiamy na naturę i poszukujemy takich rozwiązań, które pozwolą nam się do niej zbliżyć. Jeśli istnieje taka możliwość w ogrodzie lub na tarasie warto montować hamaki ogrodowe, w których można relaksować się i odpoczywać bezkarnie lub czytać książkę. W przypadku większych powierzchni można też zainwestować w huśtawkę. Te ogrodowe są bardzo solidne i wytrzymałe, cieszą zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Każdy ogród powinien posiadać wydzieloną przestrzeń do relaksu i rekreacji. Dzięki odpowiednio dopasowanym meblom postaci leżaków przestrzeń ta jest optymalnie dopasowana do odpoczynku i sprzyja zapomnieniu. Ważne, aby zimą pamiętać o odpowiednim przechowywaniu takich mebli i akcesoriów, ponieważ niektóre z nich nie lubią kontaktu z wilgocią i mrozem.

Meble ogrodowe nie zmieniają raczej swojej szaty co roku. Zwykle propozycje producentów nie różnią się za bardzo od siebie. Jeśli meble znudzą się, warto zmienić nieco dodatki, dzięki którym można zyskać całkiem inne rozwiązania. Wystarczą poszewki lub dywanik balkonowy oraz kilka kolorowych świeczek.

Author: dlaurbanisty.pl