Jakie ogrody i parki warto odwiedzić we Wrocławiu? Lista najpopularniejszych miejsc!

Praktycznie każdy z nas lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Wśród takich ludzi znajdują się prawdziwi miłośnicy natury i przyrody. To właśnie w parkach i ogrodach można cieszyć się widokiem rozkwitających drzew, kwiatów, ale także przy okazji podziwiać dziką zwierzynę. Szczególnie po okresie jesienno-zimowym jesteśmy spragnieni tej wolności na świeżym powietrzu. Jeśli szukasz miejsca, które warto odwiedzić we Wrocławiu zapraszamy do krótkiej lektury!

Ogród japoński-czyli jak przenieść się do kraju kwitnącej wiśni

Ogród ten mieści się w Parku Szczytnickim przy ulicy Mickiewicza niedaleko Hali Targowej. Ogród we Wrocławiu to miejsce w każdym detalu zaprojektowane ze szczególną starannością. Było to możliwe dzięki obecności japońskich specjalistów, którzy w każdym szczególe dbali o to, by ogród był odzwierciedleniem kraju kwitnącej wiśni. Co warto zobaczyć? Przede wszystkim roślinność, która otacza ogród, są również specjalne alejki do spacerowania. Jednak główną atrakcją jest zadaszony most, który zwieńcza dwa brzegi stawu.

Ogród botaniczny- miejsce dla prawdziwych miłośników przyrody

Ten ogród we Wrocławiu jest drugim w Polsce najdłużej działającym ogrodem botanicznym- na pierwszym miejscu jest Kraków. Tak długi czas działalności ogrodu sprawił, że w zbiorze pojawiła się prawdziwie ogromna kolekcja roślinności. Warto również podkreślić, że ogród ten ma największą w Europie kolekcję pnączy. Dla prawdziwych fanów botaniki polecane są materiały dydaktyczne, dzięki którym można poszerzyć wiedzę z zakresu roślinności. To miejsce jest również polecane dla osób, które poszukują inspiracji i poszukują roślin do własnego ogrodu. Jeśli więc planujesz stworzyć własne miejsce zadbaj o ogród z  Ogrody Gocko, która świadczy nie tylko fachowe doradztwo, ale przede wszystkim prawidłową i systematyczną pielęgnację roślin w ogrodzie.

Park Szczytnicki- jeden z największych parków we Wrocławiu

To wyjątkowe miejsce przede wszystkim pod względem krajobrazowym- znaleźć w nim można ogromną kolekcję drzew i krzewów. Można w nim znaleźć również urokliwe rododendrony i wyjątkowy ogród różany. To oczywiście również miejsce, gdzie można posiedzieć na ławce wśród otaczającej zieleni. Dzięki odnowieniu ścieżek, wyspy, latarni można podziwiać też piękno stawu i wszechobecnego ptactwa. Oprócz roślinności można spotkać tutaj małych mieszkańców- wiewiórki, jeże, króli, zające czy nietoperze. Uroku nadaje również popularny mostek drewniany- to właśnie cała przyroda i te dodatki sprawiają, że park jest niezwykle urokliwy.

Park południowy czyli piękny park krajobrazowy 

To park, który mieści się w południowej części osiedla Borek. Dlaczego jest warty uwagi? Przede wszystkim ze względu no ogromny walor krajobrazowy. Park ten w przeciwieństwie do innych parków został stworzony od podstaw, a nie poprzez adaptację terenów leśnych. Aktualnie w parku znajduje się staw z wodotryskami, który jest atrakcją dla przybywających gości. Co warto podkreślić- to wyjątkowe miejsce zostało wpisane w rejestr zabytków. Na terenie parku mieszkają ciekawe okazy ptaków, ale także miłośnicy przyrody znajdą tutaj okazy roślinności. Na wodzie można podziwiać również kaczki i łabędzie. W parku południowym nie zabraknie również miejsca dla najmłodszych- to właśnie z myślą o nich powstał plac zabaw, aby móc spożytkować swoją energię na świeżym powietrzu. Niewątpliwie park ten jest jednym z najpiękniejszych miejsc we Wrocławiu, które warto odwiedzić.

Author: dlaurbanisty.pl