Jakie płytki do czarnej kuchni?

Czarne kuchnie robią się coraz popularniejsze – są niezwykle eleganckie i stylowe. Czarne wykończenie kuchni jest równie dobrym pomysłem, jak stworzenie wnętrza w białym kolorze, jednak przy czerni trzeba być nieco bardziej ostrożnym. Nierozważne używanie tego koloru może sprawić, że wnętrze wyda się przytłaczające. O czym więc warto pamiętać, wybierając płytki na ścianę w czarnej kuchni? Czego należy unikać? Poznaj najlepsze sposoby na czerń w kuchni.

Ponadczasowe połączenie – czerń i biel

Biała kuchnia jest klasyką, jeśli o chodzi o kuchenne wnętrza, jednak w coraz większej ilości mieszkań i domów możemy się dzisiaj spotkać z czarnym wyposażeniem, czarnymi frontami szafek, kuchniami eleganckimi i z duszą. Jeśli chcemy zdecydować się na takie rozwiązania, musimy brać pod uwagę, że jest to pewnego rodzaju ryzyko, ponieważ jeśli przesadzimy z ilością koloru, pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie przygnębiającego.

Sprawdzony sposób na czarne meble to jasne płytki kuchenne na ścianę. Połączenie bieli z czernią to duet, który nigdy nie wychodzi z mody, jest uniwersalny i fantastycznie komponuje się z innymi kolorami. To najbezpieczniejsze rozwiązanie, które dobrze wygląda przy każdym metrażu, umożliwiające stworzenie wielu ciekawych kombinacji.

Czy czarne meble i czarne płytki kuchenne na ścianę to dobry pomysł?

Masz ochotę wykończyć całe pomieszczenie w czerni? Nic nie stoi na przeszkodzie — jeśli masz odpowiednio dużą przestrzeń. Takie podejście najlepiej będzie prezentować się w otwartych przestrzeniach, w kuchniach otwartych na jadalnię czy salon. Całkowicie ciemna kuchnia doskonale sprawdzi się do wyznaczania granic pomiędzy strefami w pomieszczeniu.

Kolory płytek, które dobrze współgrają z czernią

Oczywiście, na rynku dostępnych jest dużo więcej odcieni płytek na ścianę, niż tylko czerń i biel. Szczególnie bogaty wybór znajdziesz na stronie marki Dekordia, gdzie znajdziesz materiały wykończeniowe, które z łatwością dopasowujesz do oczekiwanego efektu swoich wnętrz. Marka oferuje produkty na każdą kieszeń, tylko i wyłącznie najwyższej jakości, pochodzące zarówno od polskich, jak i zagranicznych producentów. Wśród płytek na ścianę dostępnych na stronie marki znajdziesz szeroki wybór kafelków ze wzorami czy imitującymi materiały i faktury. Poza tym znajdziesz też odcienie, które współgrają z czernią równie dobrze, jak brązy, szarości czy purpura oraz.

Połącz czerń ze wzorami

Tak naprawdę w urządzaniu kuchni ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia. Możesz połączyć czerń z kafelkami o różnych wzorach, jak np. hiszpańskie płytki do kuchni lub takimi, które swoim wyglądem na pierwszy rzut oka przypominają drewno, marmur czy cegłę. Czerń perfekcyjnie komponuje się z jasnym marmurem, który posiada subtelne użyłowanie, płytkami z błyszczącą mozaiką w kolorze srebra lub złota, połyskującym szkłem o lustrzanej powierzchni, szarym betonem i czerwoną cegłą. Świetnie wygląda użycie tego samego wzoru na kafelkach i na blacie, co pozwoli uporządkować wnętrze. Użycie wzorzystych płytek sprawdzi się nawet na fragmencie kuchennej ściany, najlepiej tej, która nie ma kontaktu z wodą i płytą do gotowania.

Author: dlaurbanisty.pl