Jakie pytania mogą paść w sprawie rozwodowej?

Część nerwów i stresu, związanych ze sprawą rozwodową, wynika tak naprawdę ze strachu przed nieznanym. Mimo że takie postępowania są dziś coraz częstsze, niewiele osób tak naprawdę wie, czego spodziewać się na poszczególnych etapach procesu, co dzieje się podczas samej rozprawy w sądzie i w jaki sposób może się ona zakończyć. Małżonkowie często zastanawiają się również nad tym, jakie pytania mogą paść przed wymiarem sprawiedliwości. Wskazujemy te najpopularniejsze i podpowiadamy, gdzie szukać pomocy w przygotowaniu odpowiedzi.

Wrocław adwokat – kiedy padną pierwsze ważne pytania?

Warto podkreślić, że małżonek, który będzie chciał uzyskać rozwód, na pierwsze pytania odpowie najprawdopodobniej podczas spotkania z adwokatem (jeśli oczywiście wybierze jego pomoc prawną). Taka osoba wypyta dokładnie o przebieg relacji z mężem lub żoną po to, by jak najlepiej przygotować się do prowadzonej sprawy. Warto na pytania odpowiadać ze szczegółami, nie pomijając żadnych, nawet z pozoru błahych detali, które przed wymiarem sprawiedliwości mogą okazać się bardzo istotne.

Z drugiej strony, należy również dopytywać prawnika o wszystkie niejasności, trudne do zrozumienia terminy oraz możliwe rozwiązania w danym postępowaniu. Za przygotowania małżonka do całego procesu odpowiada właśnie adwokat rozwodowy Wrocław to miasto, w którym znaleźć można doświadczonych ekspertów, dbających nie tylko o profesjonalny przebieg sprawy, ale także maksymalny komfort klienta. Tacy specjaliści chętnie odpowiadają na wszystkie zadane pytania, opisując to, co może zdarzyć się na sali sądowej.

Adwokat rozwodowy Wrocław – jakie pytania padają podczas sprawy rozwodowej?

Przejdźmy do pytań, które czekają małżonków podczas samej rozprawy rozwodowej. Trzeba pamiętać o tym, by każdy znaleziony zbiór takich kwestii traktować jedynie jako przykład. Lista pytań nigdy nie jest identyczna – zależą one od charakteru danej sprawy, jej przebiegu czy stanowisk każdej ze stron. Można jednak założyć, że sąd zapyta małżonków o to:

– Kiedy został zawarty związek małżeński?

– Czy był to pierwszy związek małżeński?

– Czy małżonek ma dzieci (wspólne lub pozamałżeńskie) – jeśli tak to ile i w jakim wieku?

– Czy były zawierane umowy majątkowe małżeńskie?

– Czy toczyła się już między małżonkami sprawa o rozwód?

– Ile trwała znajomość małżonków przed zawarciem ślubu?

– Jak układało się pożycie małżonków po ślubie?

– Kiedy ustało pożycie fizyczne i jaka była tego przyczyna?

– Kiedy i w jaki sposób małżeństwo przestało się układać?

– Kiedy ustało uczucie do małżonka i z jakiego powodu?

– Gdzie małżonkowie mieszkali po ślubie i czy nadal mieszkają razem?

– Czy małżonkowie korzystają z tego samego konta bankowego?

– Czy małżonkowie podjęli próbę ratowania małżeństwa?

– Czy małżonkowie widzą możliwość dalszego trwania w związku małżeńskim i odbudowania go?

Najtrudniejsze z wymienionych pytań będą pewnie dotyczyć tego, kiedy małżonkowie przestali planować wspólną przyszłość, dlaczego przestali się kochać i czy istnieje szansa na naprawę związku. Niektóre osoby mają w takich sytuacjach problem z opanowaniem emocji oraz udzieleniem rzeczowych odpowiedzi.

Dlatego warto odpowiednio wcześniej przygotować sobie odpowiedzi – zapisać je na kartce, by się z nimi „oswoić”. W takim mieście jak Wrocław adwokat na pewno podpowie też, jak w trudnych sytuacjach zazwyczaj reagują małżonkowie. Dzięki temu będzie można oprzeć swoje działania na realnych przykładach. Dlatego warto wybierać doświadczonych prawników – tacy specjaliści przygotują na wiele trudnych do przewidzenia zdarzeń.

Author: dlaurbanisty.pl