Jakie wybrać sito do przesiewania piasku?

Sita przemysłowe stosowane są w wielu branżach, w procesach przemysłowych, przetwórczych, budowlanych i wykopaliskowych. Dzięki nim możemy pozbyć się brudu i zbędnych grudek oraz drobinek, które szpecą materiał, znacząco obniżając jego jakość. Dzięki sitom możemy wyklarować i odseparować perfekcyjną i jednorodną kruchą masę, która będzie atrakcyjna dla konsumentów. Rzecz jasna rodzaj sit uzależniony jest od rodzaju materiału, jaki chcemy przez nie przesiać. Materiały różnią się od siebie pod względem ziarnistości, sypkości, wilgotności i ciężaru. Wszystkie jego cechy musimy uwzględnić, przy odpowiednim doborze sit przemysłowych. Natomiast jakie sita będą dobre do przesiewania tak wysoce ziarnistego materiału, jakim jest piasek?

Czym jest piasek?

Definicja głosi, że piasek jest luźną skałą osadową, która składa się z niepołączonych ze sobą żadnym spoiwem ziarenek mineralnych. Składnikiem, który przeważa w strukturze piasku, jest kwarc. Oczywiście wyróżniamy kilka rodzajów piasku, które różnią się od siebie ze względu na swoją granulację i rozmiar pojedynczych ziarenek. Warto wiedzieć, że piasek posiadający najdrobniejsze ziarna posiada ziarenka, których wielkość to jedynie 0,05 mm. Natomiast piasek gruboziarnisty charakteryzuje się ziarnami o wielkość do 2 mm.

Jak się okazuje piasek piaskowi nierówny, dlatego decydując się na jego przesiew, powinniśmy wiedzieć, z jakim konkretnie rodzajem piasku będziemy mieli do czynienia podczas procesu przesiewu. Stąd tak ważny jest wybór dobrego sita do przesiewania piasku.

Do czego stosowany jest piasek?

Piasek występuje niemalże wszędzie. Jest on składnikiem gleby, który spotykany jest przez nas prawie codziennie. Wydobywa się go, stosując metodę wydobywczą nazywaną metodą odkrywkową. Bywa też, że jest on pozyskiwany poprzez pogłębianie rzek i kanałów żeglugi.

Piasek jest wykorzystywany w budownictwie w tworzeniu zapraw murarskich, cementowych, wapiennych lub gipsowych. Stosuje się go w hodowli zwierząt, ale także do celów całkowicie rozrywkowych. Dzięki niemu tworzone są sztuczne plaże, boiska sportowe oraz place zabaw.

Z racji tak szerokiego zastosowania konieczna jest jego należyta obróbka, którą zapewniają przede wszystkim sita. Szczególnie gdy zależy nam na jego walorach estetycznych. Czysty i klarowny piasek cieszy każde oko.

Jakie sita do piasku?

Sita do piasku muszą posiadać oczka, których szerokość i wysokość wynosi około 6 mm. Właśnie takie parametry pozwolą na efektywny i skuteczny przesiew.

Author: dlaurbanisty.pl