Meble do ogródków restauracyjnych – o czym należy pamiętać?

Moda na ogródki restauracyjne trwa. Są one niezwykle klimatyczne, a przy obecnej sytuacji epidemiologicznej – dużo bezpieczniejsze od zamkniętych lokali. Jakie meble do ogródków restauracyjnych wybrać, aby zadowolić coraz bardziej wymagających klientów?

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Od lat najpopularniejszymi meblami ogrodowymi są te wykonane z tworzywa. Posiadają masę zalet: są tańsze od mebli wykonanych z innych materiałów, są wytrzymałe, uniwersalne, funkcjonalne i łatwe w czyszczeniu. Wystarczy za pomocą nawilżonej szmatki przetrzeć meble, aby mieć pewność, że są czyste i gotowe na nowych gości. Jest to niezwykle istotne, gdyż nie zawsze między odejściem jednych klientów i nadejściem następnych jesteśmy w stanie starannie oczyścić drewno czy metal. W zależności od pory dnia i rodzaju wydarzenia organizowanego w lokalu można łatwo zmienić charakter mebli ogrodowych wykonanych z tworzywa. Są wytrzymałe, ale też lekkie. Nie sprawiają kłopotów przy przemeblowywaniu ogródka. Meble ogrodowe wykonane z tworzywa to nieskończona ilość możliwych kombinacji wystroju ogródka.

Jakie meble muszą znaleźć się w ogródku restauracyjnym?

Bez wątpienia najważniejsze są odporne stoły i wygodne krzesła. Meble powinny być reprezentatywne i trwałe, ale też wygodne. Można postawić na zakup zestawu w którego skład wchodzi kilka krzeseł i stół, utrzymane w jednym stylu, lub postarać się samodzielnie skompletować meble idealnie wpisujące się w klimat restauracji. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać; bardziej elegancki, czy też swobodny, rodzinny.

Świetnym rozwiązaniem jest wyposażenie ogródka restauracyjnego w kilka wygodnych leżaków. Dzięki nim klienci będą mogli się zrelaksować, zostaną w lokalu dłużej, oraz na pewno będą mieli miłe wspomnienia i chętnie wrócą. Leżaki ogrodowe w ofercie sklepu Dominova są dostępne w różnych wariantach stylistycznych, wykonane z różnych materiałów (w tym z trwałego plastiku, drewna lub metalu). W zależności od charakteru restauracji można wybierać między lekkimi leżakami, idealnymi do ogródków o swobodnej, rodzinnej atmosferze, jak i cięższymi; drewnianymi, które co prawda nie pozwalają się łatwo przenosić, ale stwarzają elegancki klimat i są niezwykle wygodne.

Jak zadbać o atmosferę w ogródku restauracyjnym?

Pyszne jedzenie i pięknie umeblowany lokal to nie wszystko. Klienci chcą do restauracji wracać, jeśli kojarzy im się ona z miło spędzonym czasem i przyjemną atmosferą. Można o to zadbać w bardzo prosty sposób. Restauracyjne ogródki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wieczorową porą, lecz z czasem klientom robi się chłodno i chcą wrócić do domu. Świetnym rozwiązaniem jest położenie na oparciach krzeseł i leżaków ogrodowych lekkich koców. Przytulny klimat ogródków zależy również od odpowiedniego oświetlenia. Wystarczy jedna świeczka na stole, a pomiędzy parasolami, lub po okolicznych drzewach można zawiesić ozdobne lampki. To proste, niedrogie rozwiązania, a efekt będzie naprawdę spektakularny!

Ogródki restauracyjne są z roku na rok coraz bardziej popularne i nic nie wskazuje na to, by mogły przejść do lamusa. Coraz więcej pubów rezygnuje ze zwykłych krzeseł ogrodowych na rzecz komfortowych leżaków. Wybierając meble do restauracji nie sposób zrezygnować z krzeseł całkowicie, leżaki mogą być świetnym dodatkiem, z którego klient z chęcią skorzysta aby odpocząć po pysznym posiłku.

Artykuł powstał na podstawie Dominova.com.pl

Author: dlaurbanisty.pl