Montaż okna dachowego – samodzielnie czy nie?

O ile zamontowanie okna dachowego w dachu podczas trwającej budowy nowego domu nie wydaje się trudne i w zasadzie każdy nieco bardziej doświadczony majsterkowicz powinien sobie z tym poradzić, o tyle montaż okien dachowych w istniejącym dachu jest już nieco wyższą szkołą jazdy. Nie oznacza to jednak, że zawsze trzeba zatrudniać do tego profesjonalistów – oczywiście takie rozwiązanie przyda się tym, którzy do majsterkowania mają dwie lewe ręce i nie liczą się tak bardzo z ograniczonym budżetem, jednak po poznaniu kilku podstawowych zasad każdy z nas powinien sobie z takim montażem poradzić.

Gdzie zamontować nowe okno?

O ile jeśli chodzi o montaż okien dachowych w istniejącym dachu często polecane są tak zwane nadstawki, o tyle montaż całkowicie nowego okna będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Zapewni ono równomierne doświetlenie przestrzeni z każdego miejsca i każdej części dachu.

Przygotowanie do montażu

Oczywiście pierwszą czynnością poprzedzającą montaż okien dachowych w istniejącym dachu musi być wycięcie odpowiedniego otworu. Ważne jest, aby wyciąć dokładnie wszystkie elementy, a nie tylko pokrycie. Od środka budynku znajduje się przecież także folia izolacyjna, folia dachowa i warstwa izolacji cieplnej. Zwykle przy pokryciu znajdziemy również łaty, a od strony pomieszczenia płytę suchej zabudowy. Na ich dokładne wycięcie warto poświęcić nieco więcej czasu, bo jest to bardzo istotne dla szczelności montowanego później nowego okna dachowego. Odwiedź: Okna Gdańsk

Author: dlaurbanisty.pl