Montaż płyt gipsowo-kartonowych, główne błędy, których należy unikać.

Montaż płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-kartonowych jest stosunkowo prosty i szybki, pod warunkiem, że jest on wykonany prawidłowo. W rzeczywistości wskazane jest wykonywanie właściwych gestów, aby uniknąć popełnienia pewnych błędów konstrukcyjnych i estetycznych, od przygotowania do wykończenia. Aby stworzyć lub wyremontować swoje pokoje bez żadnych problemów, odkryj sześć głównych błędów, których należy unikać.

Błąd nr 1: nie wybrano właściwego produktu.

Jak w przypadku całej pracy, nie jest wskazane wybieranie najlepszych cen materiałów. Mogą one kosztować mniej, ale wykończenia są mniej piękne, jakość nie jest do porównania i żywotność jest bardziej ograniczona. W końcu tak naprawdę nie oszczędzasz pieniędzy, ale narażasz się na prawdziwe ograniczenia.
Co więcej, ryzyko polega na wybraniu produktu, który nie jest dostosowany do Państwa potrzeb. Dzieje się tak, ponieważ np. wilgotne pomieszczenia wymagają grubszych, wodoodpornych (wodoodpornych) paneli, które można rozpoznać po ich zielonym kolorze. Inne pomieszczenia potrzebują arkuszy niepalnych (ognioodpornych) lub oferujących dobrą izolację termiczną i akustyczną. Jednakże niektóre produkty niskiej klasy nie posiadają tych właściwości lub są one szczególnie ograniczone. Szkoda by było jednak zacząć pracę od nowa zaraz po jej zakończeniu, albo znaleźć przykre niespodzianki w użyciu! Więc zawsze bądź ostrożny z produktem, który kupujesz, w przeciwnym razie szybko możesz tego pożałować!

Błąd nr 2: umieszczenie płyty gipsowo-kartonowej na złym podłożu.

Jest to powszechny błąd, ponieważ wiele osób ma tendencję do myślenia, że ostateczne renderowanie opiera się tylko na płytach gipsowo-kartonowych. To nie jest prawda! Bez dobrego podparcia płyta gipsowo-kartonowa nie zapewni optymalnego renderingu. Istotne jest, aby rama metalowa stanowiąca podporę paneli była stabilna, płaska i doskonale zamocowana, w przeciwnym razie panele nie będą proste i bardzo szybko stworzą pęknięcia. Zawsze używaj odpowiedniego sprzętu, takiego jak linijka i poziomica, aby sprawdzić prostoliniowość instalacji i prawidłowe ustawienie konstrukcji. Ponadto, nie wahaj się dodać elementów złącznych, jeśli Twój montaż wydaje się być mało solidny!

błędy przy montażu płyt kartonowo-gipsowych

Błąd nr 3: nie dbanie o połączenia.

Połączenia pomiędzy płytami oraz z materiałami tworzącymi konstrukcję muszą być perfekcyjnie wykonane, aby uzyskać doskonały rezultat. Jest to nie tylko kwestia estetyki, ponieważ udane stawy są niewidoczne, ale także struktury całości, ponieważ wada stawów może prowadzić do powstawania pęknięć lub nieestetycznych śladów. Nie zaniedbuj spoin i połączeń, przykręć delikatnie płyty gipsowo-kartonowe do podłoża, a następnie wykonaj prawidłowo wykonane połączenia z odpowiednim materiałem dla uzyskania optymalnego wykończenia. Zapytaj również o metody wykończenia, ponieważ listwy łączące są praktyczne, ale wymagają podkładu ochronnego!

Błąd nr 4: słabe wygładzenie powierzchni.

Nie zawsze łatwo jest prawidłowo wygładzić tynk tworzący taśmę spoinową. Jednak rzeczywiście ważne jest, aby wygładzić powierzchnię, bez użycia zbyt dużej ilości produktu, w celu uzyskania optymalnego rezultatu. Nie wahaj się rozpocząć od nowa, jeśli zauważysz, że taśma pozostaje widoczna po ułożeniu i przeszlifować po wyschnięciu, jeśli zastosowałeś zbyt dużo produktu, aby wygładzić powierzchnię. Wreszcie, zadzwoń do profesjonalisty, jeśli nie możesz tego zrobić, na pewno uzyskasz wynik jakościowy.

Błąd nr 5: działanie przy niewłaściwej pogodzie.

Nie zaleca się układania spoin, gdy pogoda nie jest odpowiednia. Wynika to z faktu, że materiały są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury i warunków atmosferycznych; aplikacja jest bardziej złożona, suszenie jest trudniejsze, wykończenia stają się niemożliwe, a pęknięcia pojawią się bardzo szybko. Ponadto, aby uzyskać perfekcyjne wykończenie i uniknąć ryzyka nieprzyjemnych niespodzianek w późniejszym czasie, ważne jest, aby wykonać spoiny w końcowych warunkach kawałka; zapobiega to pracy i pękaniu spoin. Dlatego należy unikać pracy w pomieszczeniach zbyt wilgotnych lub zimnych, w miejscach wystawionych na działanie wiatru i słabo izolowanych, lub gdy jest zbyt gorąco.

błędy montażu ścian kartonowo gipsowych

Błąd nr 6: nie poświęcenie czasu potrzebnego na jego wykończenie.

Prace wykończeniowe wymagają czasu, a przede wszystkim muszą być dobrze wykonane. Jeśli położyłeś płytę gipsowo-kartonową perfekcyjnie, poświęć czas, aby dobrze zakończyć pracę, w przeciwnym razie wynik końcowy będzie porażką, co byłoby wstydem po czasie, który na nią poświęciłeś. Przez “wykończenie” rozumiemy montaż nowego pokrycia! W rzeczywistości, jeśli malujesz nową ścianę, upewnij się, że nałożyłeś ochronny podkład dostosowany do płyty gipsowo-kartonowej, a następnie pomaluj prawidłowo powierzchnię, najpierw oczyszczając narożniki, a następnie przecinając aplikacje w poziomie i w pionie. To zapobiegnie nieestetycznym kroplom i smugom. Pomyśl o taśmie znakującej, która wyznaczy Ci kontury i pozwoli uniknąć przelewów!

Podczas montażu tapety ważne jest, aby przykleić ścianę odpowiednim produktem, aby uzyskać optymalny, prostszy i wolny od pęcherzyków powietrza efekt. Tutaj też, jeśli nie czujesz się zdolny do tego sam, wezwij profesjonalistę!

Znasz teraz sześć głównych błędów, których należy unikać. Zatem do dzieła!

Author: dlaurbanisty.pl