Odległość paneli słonecznych.

Jeśli zastanawiasz się, jak daleko od paneli słonecznych powinieneś zamontować kontroler ładowania i jak jest długość przewodów fotowoltaicznych, to zaraz poznasz odpowiedź.

Najlepsza odpowiedź to krótsza, tym lepsza odległość. Systemy przechowywania baterii słonecznych powinny znajdować się w odległości 6-9 metrów, a kontroler ładowania montuje się w odległości metra lub metra od baterii.

Kompaktowa konstrukcja solarna jest istotnym elementem zapobiegania utracie energii. Jest jeszcze kilka innych rzeczy, które musisz wiedzieć o tym, gdzie umieścić komponenty twojego panelu słonecznego. Czytaj dalej, gdy będziemy omawiać te pozycje.

Czy odległość między panelami słonecznymi, systemem magazynowania baterii i kontrolerem ma znaczenie?

Odległość między elementami panelu słonecznego — panelami, bateriami i kontrolerem — jest krytyczna. Jeśli przestrzeń jest zbyt duża, następuje utrata mocy.

Co to jest utrata mocy?

Utrata mocy jest zjawiskiem naturalnym. Dzieje się tak, gdy energia przemieszcza się przewodami. Im dalej energia się przemieszcza, tym więcej mocy jest tracone.
Na przykład około 2% energii jest tracone w sieci użyteczności publicznej, ponieważ przemieszcza się ona liniami wysokiego napięcia.

Ten sam proces zachodzi, gdy energia przepływa z paneli słonecznych do sterownika, akumulatorów, falownika, a następnie do domu lub firmy.

Ta strata powoduje, że panele słoneczne i komponenty słoneczne muszą być jak najbliżej.

Jak daleko mogą być panele słoneczne od baterii?

Ogólnie rzecz biorąc, 6-9 metrów to idealna odległość między panelem słonecznym, takim jak tablica, a zapasowym zasilaniem baterii słonecznej.

Im dłuższy przewód od panelu słonecznego do akumulatora, tym więcej energii traci się w transporcie.
Rzeczywista ilość utraconej energii zależy również od grubości drutu.

Grubsze przewody tracą mniej energii. Cieńsze przewody tracą więcej mocy.

Jak daleko mogą być panele słoneczne od domu?

Na dachu domu zainstalowano wiele paneli słonecznych. Ta lokalizacja umieszcza panele słoneczne w pobliżu kontrolera, akumulatorów i falownika.

Najlepiej byłoby, gdyby nie było więcej niż 6-9 metrów linii między panelem słonecznym a następnym elementem słonecznym, czy to kontrolerem, czy systemem baterii.

Jak daleko można uruchomić panele słoneczne?

Jeśli chodzi o odległość od budynku, maksymalna odległość nie przekracza 150 metrów. Im dalej tablica znajduje się od miejsca, w którym występuje zużycie energii, tym droższy jest projekt.

Największym dodatkiem tutaj byłby znacznie grubszy przewód, dużo dodatkowych przewodów rurowych i potencjalnie wykop, który utrzyma oba.

 

Author: dlaurbanisty.pl