Pawilony z płyty wielowarstwowej – co to takiego? Co można z nich zbudować?

Płyty wielowarstwowe to jedne z podstawowych elementów budowlanych. Składają się z okładzin metalowych i rdzenia izolacyjnego umieszczonego pomiędzy nimi. Stosowane w wielu obszarach, zarówno gdy mowa o budownictwie przemysłowym, magazynowym, jak i rolniczym. Zobaczmy, jak tworzone są tego typu obiekty na przykładzie firmy Płyt-bud.

Płyty wielowarstwowe – co można z nich zbudować?

Jak wspomnieliśmy, płyty wielowarstwowe znajdują zastosowanie w wielu różnych dziedzinach, jako jeden z podstawowych składników budowlanych. Przy ich pomocy stawiać można większe i mniejsze obiekty. Nie ma tu właściwie żadnych ograniczeń, bo ich zastosowanie jest wszechobecne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by tak stawiać obiekty handlowe, socjalne, hangary, domki letniskowe, garaże, kontenery, ale też większe hale przemysłowe, magazynowe i sportowe. Co ciekawe, płyty wielowarstwowe są też odpowiednie do wznoszenia takich specjalistycznych konstrukcji jak mroźnie i chłodnie.

Z czego się składają?

Okładziny są najczęściej wykonane z blachy ocynkowanej, która powlekana jest specjalnymi powłokami organicznymi typu: Poliester czy rzadziej PVC lub PVF2. Rdzeniem może być jeden z trzech materiałów: sztywna pianka poliuretanowa (PUR/PIR), styropian lub twarda wełna mineralna. Okładzina musi być odpowiednio sztywna i cechować się nośnością. Jej dodatkowym zadaniem jest ochrona rdzenia izolacyjnego, którego funkcją jest oczywiście, jak sama nazwa wskazuje – izolacja, ale też utrzymanie okładzin w stałej odległości od siebie.

Zastosowanie płyt wielowarstwowych

Jak napisaliśmy we wcześniejszych fragmentach, płyty wielowarstwowe służą do stawiania większości znanych konstrukcji. Opiszmy teraz wybrane z nich, korzystając z oferty dostępnej na stronie plytbud.pl.

  • Pawilony – są bardzo popularne i służą do różnych celów. Stawia się je łatwo i szybko, zwłaszcza gdy używa się do tego celu płyt wielowarstwowych. Bez trudu można stworzyć ciekawą aranżację (dostępna jest szeroka gama kolorów i profilowań), która jest jednocześnie nowoczesna i bezpieczna. Prace montażowe można przeprowadzać w każdych warunkach atmosferycznych. Pawilony są bardzo trwałe, cechują się wysoką izolacyjnością.
  • Inne duże obiekty wykonywane przez firmę Płyt-Bud to hale o różnorakim zastosowaniu, między innymi specjalistyczne hale na terenie kopalni gazu dla PGNiG-e.
  • Mniejsze konstrukcje to kioski z płyty obornickiej, które tak samo jak portiernie (proste i funkcjonalne, łatwo je dopasować do warunków lokalowych) i stróżówki cechują się niedużymi rozmiarami. Ustawione w jednym ciągu prezentują się bardzo ciekawie, stanowiąc atrakcyjny pasaż handlowy.
  • Obiekty socjalno-biurowe tylko wyglądają niepozornie – żeby mogły służyć do swoich celów, powinny spełnić określone wymogi BHP oraz ppoż. W budynkach zbudowanych Płyt-Bud to wszystko jest zachowane.
  • Wyjątkowymi budynkami w ofercie Płyt-Bud są domki letniskowe, które stawiane są wedle indywidualnych potrzeb każdego klienta. Płyty wielowarstwowe zapewniają odpowiednią termoizolację i szczelność, dzięki czemu latem jest chłodno, zimą ciepło, co sprawia, że koszty ogrzewania są niskie.
  • Coraz popularniejsze są też garaże wykonane z płyt warstwowych, które podobnie jak inne obiekty łatwo dopasować do indywidualnych wymagań każdego klienta – niezależnie czy mowa o wielkości, kształcie bryły, kolorystyki czy wykończenia elewacji.

Jak widzimy, płyty wielowarstwowe to proste konstrukcyjnie, lecz niezwykle praktyczne materiały budowlane, za pomocą których można postawić praktycznie każdy obiekt.

Author: dlaurbanisty.pl