Podnośnik przegubowy elektryczny czy spalinowy? Doradzamy

Podnośniki przegubowe to urządzenia wykorzystywane w wielu branżach. Pozwalają na wygodne wynoszenie pracowników na wysokość nawet ponad 20 m. Takie pojazdy są dostępne w kilku wersjach. Na rynku znaleźć można m.in. urządzenia spalinowe i elektryczne. Który model sprawdzi się najlepiej?

Napędy w podnośnikach przegubowych

Podnośniki przegubowe, podobnie jak inne maszyny używane w przemyśle i branży budowlanej, mogą być zasilane na kilka sposobów. Najpopularniejsze są silniki elektryczne i spalinowe. Pierwsze z nich ładuje się za pomocą specjalnych ładowarek, podobnie jak ma to miejsce w przypadku współczesnych ekologicznych samochodów. Modele spalinowe mogą być natomiast zasilane gazem, benzyną lub olejem napędowym.

Gdzie można wykorzystać podnośnik przegubowy elektryczny?

Podnośnik przegubowy elektryczny to pojazd, który można wykorzystać podczas pracy w zamkniętych przestrzeniach. Stosuje się go w trakcie remontów i budowy wysokich hal przemysłowych i magazynowych, a także niektórych budynków użyteczności publicznej. Nie generuje on bowiem spalin, które mogłyby być szkodliwe dla osób przebywających w pomieszczeniu.

Podnośnik przegubowy elektryczny znajduje zastosowanie tam, gdzie konieczne jest wykonanie prac na dużych wysokościach, a pojazd nie ma możliwości bezpośredniego podjechania do miejsca realizowanych zadań. Urządzenia tego typu są bowiem wyposażone w długie wysięgniki, które po złożeniu przyjmują kompaktowe wymiary. Dzięki temu podnośnik z łatwością mieści się w bramach wjazdowych do obiektu – informuje specjalista z firmy Gizo oferującej maszyny budowlane i przemysłowe na wynajem.

Gdzie wykorzystuje się podnośniki przegubowe spalinowe?

Pomarańczowe podnośniki koszowe przegubowe

Podnośniki przegubowe spalinowe sprawdzają się raczej na otwartych przestrzeniach. W trakcie pracy generują spaliny, które mogłyby doprowadzić do zatrucia pracowników znajdujących się w tym samym pomieszczeniu, co włączona maszyna. Podnośniki przegubowe spalinowe zwykle są wyposażone w specjalne opony, które pozwalają na swobodne poruszanie się po grząskim gruncie, np. na terenie prowadzonych prac budowlanych.

W nowoczesnych podnośnikach spalinowych wykorzystuje się również filtrację powietrza w kabinie, co pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa operatora maszyny. Ma to znaczenie zwłaszcza w trakcie prac trwających wiele godzin.

Podnośnik przegubowy elektryczny czy spalinowy – co wybrać?

Wybór odpowiedniej maszyny zależy od tego, w jakim miejscu ma być wykorzystana. Bardziej uniwersalne są modele elektryczne, choć zwykle nie sprawdzają się one przy pracach prowadzonych poza budynkiem. Wymagają regularnego ładowania i zwykle mają mniejsze gabaryty, są przystosowane do zadań wewnątrz obiektu.

Podnośniki przegubowe na wynajem

Firmy oferujące kompleksowe usługi remontowo-budowlane najczęściej posiadają dwa rodzaje maszyn: spalinowe i elektryczne. Obecnie istnieją jednak rozwiązania, które pozwalają na uniknięcie konieczności kupowania własnych maszyn. Podnośniki przegubowe są dostępne w wielu wypożyczalniach. Wynajem takich urządzeń pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do aktualnie wykonywanych prac bez przepłacania. Sprzęt można wypożyczyć na dowolny czas.

Author: dlaurbanisty.pl