Proces wytłaczania – wytłaczarki dwuślimakowe. Etapy recyklingu

Zastanawiasz się, co dzieje się z odpadami, które systematycznie segregujesz? Trafiają one do specjalnej przetwórni, gdzie po poddaniu ich szeregowi niezbędnych działań będą mogły zostać ponownie użyte. Jak wygląda taki proces od momentu trafienie do przetwórni?

Proces recyklingu krok po kroku

Na początku surowce muszą być poddane wtórnej segregacji, np. po to, zby oddzielić od plastiku metalowe elementy, które przypadkiem się z nim znalazły. Następnie surowce są dokładnie czyszczone i myte, potem zaś rozdrabniane. Po takim przygotowaniu gotowe są do przetworzenia.

Proces wytłaczania – wytłaczarki dwuślimakowe

Najistotniejszym etapem w procesie recyklingu jest bez wątpienia wytłaczanie, ponieważ to w jego wyniku powstaje produkt, który może być ponownie wykorzystany, on też świadczy o jego jakości i funkcjonalności. Do procesu tego wykorzystywane są specjalne urządzenia zwane wytłaczarkami. Spotkać można zarówno wytłaczarki jednoślimakowe, jak i wytłaczarki dwuślimakowe. Ślimak jest najważniejszym elementem urządzenia, tam bowiem powstaje przetworzony produkt, od niego też zależy wydajność całego procesu.

 

Author: dlaurbanisty.pl