Rolety dzień noc- co warto o nich wiedzieć?

Rolety dzień i noc mają dosyć specyficzny wygląd i odznaczają się na tle innych rodzajów przesłon okiennych. Charakteryzują się przede wszystkim specjalną konstrukcją, dzięki której można niezwykle precyzyjnie kontrolować ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Rolety te składają się z dwóch warstw tkaniny, którą tworzą naprzemiennie położone pasy tkanin zaciemniających i prześwitujących. Rolety te można podnosić jak klasyczne osłony, ale również regulować ułożenie tychże pasów, wpływając w ten sposób na zacienienie wnętrza. To rozwiązanie coraz częściej wybierane w polskich domach.

Rolety dzień noc- zalety

Tego rodzaju rolety umożliwiają swobodną regulację ilości światła w pomieszczeniu. Jest to ich główną zaletą, a to wszystko dzięki przestawianiu ułożenia transparentnych pasów. Rolety można więc zwinąć czy rozwinąć, a także ustawić w taki sposób pasy przyciemniające, aby dostarczyć pomieszczeniu dużą ilość światła. Zaletą takich modeli jest również ich dekoracyjny wygląd, wiele użytkowników rolet dzień noc, rezygnuje z dodatkowych dekoracji okien (firanki, zasłony). Kolejną zaletą jest także niezwykle łatwy montaż. Rolety typu dzień noc docenią zwłaszcza osoby szukające rozwiązania eleganckiego i efektywnego.

Jak zamontować rolety dzień noc?

Montaż rolety dzień noc w wersji okiennej jest niezwykle łatwy. Do zamontowania niepotrzebne są żadne specjalistyczne narzędzia, śruby, czy gwoździe. Taki model rolety najpierw należy połączyć w odpowiedni sposób, po czym zawiesić na ramie okna przy użyciu haczyków. Jeśli chodzi o model ścienny, taką osłonę montuje się do ściany albo sufitu. Na początku należy wywiercić otwory, po czym umieścić w nim kołki i wkręty. Na końcu trzeba zamocować całą konstrukcję do ściany albo sufity przy użyciu znajdujących się w zestawie kołków montażowych oraz wkrętów.

Jak czyścić rolety dzień noc?

Jeśli chodzi o konserwację rolet dzień noc, należy przede wszystkim pamiętać o ich systematycznym odkurzaniu. W ciągu dnia na osłonach gromadzą się wszelkiej maści zanieczyszczenia: roztocza, kurz, smog czy pyły. Warto więc raz w tygodniu odkurzyć je końcówką ze szczotką, korzystając z niskich obrotów. Obawiając się o uszkodzenie rolet, można wykorzystać do czyszczenia ich także miotełki do kurzy czy miękkiej ścierki. W ten sposób można mieć pewność, iż nie dojdzie do uszkodzenia materiału. Odkurzanie powinny być przeprowadzane długimi i delikatnymi ruchami, zaczynając od góry do dołu. W ten sposób nie będzie się rozprowadzać zabrudzeń po całym materiale i nie przedostaną się one w głąb tkaniny. Do odkurzania rolet warto przystąpić w słoneczny dzień, gdyż wtedy łatwiej można zauważyć wszelkie zanieczyszczenia.

A jak pozbyć się silniejszych zabrudzeń z rolet dzień noc?

Bardzo często dochodzi do silniejszych zabrudzeń rolety dzień noc. Dojść do nich może z różnych przyczyn (owady, roślinność, zabrudzenia jedzeniem, błoto itp.). W przypadku małych domowników osłony mogą zostać zabrudzone również pisakami, flamastrami czy długopisami. Są to o wiele trudniejsze do usunięcia plamy. Nie obejdzie się wtedy bez użycia niewielkiej ilości detergentu, może być to delikatny płyn do prania czy też specjalny środek do mycia rolet. Nigdy nie powinno się takich rolet szorować, gdyż można naruszyć ich konstrukcję pasów, zwłaszcza tych z prześwitujących z cienkiego materiału.

Chcąc dowiedzieć się więcej na temat tego modelu rolet, warto udać się na stronę firmy K-BRO z siedziba w Brodnicy. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem właśnie rolet typu dzień noc, dowiemy się z niej wielu wartościowych informacji, które ułatwią nam podjęcie decyzji. Ponadto, zapoznamy się z dostępnymi opcjami i kosztem takiego rozwiązania.

Author: dlaurbanisty.pl