Segreguj śmieci! Rozdrabnianie odpadów – mielenie odpadów

Dużo mówi się ostatnio o potrzebie ochrony środowiska naturalne przed szkodliwą działalnością człowieka. To bardzo dobrze – skoro korzystamy z zasobów, jakimi dysponuje planeta, na której przyszło nam żyć, powinniśmy w ramach rewanżu zrobić dla niej coś dobrego. Od czego najlepiej zacząć? Od kwestii, z którą każdy z nas ma do czynienia. Zacznijmy od śmieci.

Jak racjonalnie gospodarować domowymi odpadami?

Odpady produkowane przez gospodarstwa domowe podzielić możemy na dwie grupy. Te, które nadają się do ponownego wykorzystania w skutek działań recyklingowym, oraz te, które trafią na wysypisko, nic innego bowiem nie da się z nimi zrobić.

rozdrabnianie odpadów – mielenie odpadów

Do tej pierwszej grupy zaliczają się surowce takie jak szkło, plastik, metal oraz papier. Powinny być one składowane osobno, ponieważ ułatwia to proces przygotowania do ponownego użycia (wtórna segregacja, mycie, rozdrabnianie odpadów itp.). Śmieci, które trafiają na przygotowane specjalnie w tym celu składowiska także należy odpowiednio przygotować, aby zmniejszyła się ich objętość – zastosować można na przykład kruszenie, prasowanie czy mielenie odpadów.

Author: dlaurbanisty.pl