Sofa chesterfield od Ideal Meble czyli wygodna sofa do salonu i do gabinetu.

Sofa Chesterfield Dorset Ludwik 3 os.

Wydaje się nam, że sofa do salonu i do gabinetu będzie taka sama, ale to niekoniecznie prawda. W jednym i drugim należy określić jakie mamy wymagania, wówczas nasza sofa chesterfield będzie skrojona na miarę i będzie wygodna.

Sofa Chesterfield do gabinetu

Sofa chesterfield do gabinetu to naturalnie doskonałe rozwiązanie widać to chociażby na podstawie gabinetów znanych i bogatych biznesmenów i polityków. Jeśli poszukujemy klasycznej sofy chesterfield do gabinetu, która będzie przeznaczona do siedzenia to warto wybrać model z twardszym i jednocześnie płytszym siedziskiem Na takiej sofie wygodniej i bardziej elegancko się siedzi. Na głębszych modelach trudniej się będzie oprzeć jeśli będziemy chcieli “zachować fason” w czasie biznesowego spotkania. Do gabinetów najczęściej wybierana jest sofa chesterfield tapicerowana skórą, ale nie jest to wymóg. Jeśli decydujemy się na sofę w tkaninie warto zwrócić uwagę na jej dodatkowe właściwości zwłaszcza łatwe czyszczenie i hydofonowość. Wówczas nasza sofa będzie zawsze wyglądał efektownie i nie będziemy mieli obaw o różnego rodzaju plamy

Sofa Chesterfield do salonu.

Sofa do salonu może spełniać te same założenia co do gabinetu. Wielu klientów lubi kiedy sofa nie jest zbyt miękka i siedzi się na niej raczej elegancko.

Sofa Chesterfield Dorset Ludwik 3 os.

Sofa Chesterfield Dorset Ludwik 3 os. (foto: IdealMeble.pl)

Do salonu sofa chesterfield jednak częściej wybierana jest z głębszym siedziskiem, aby móc przybrać bardziej “leniwą” pozycję do siedzenia. Siedzenie może być wówczas niżej to wszystko zależy od preferencji i wybranego modelu. Pianka siedziskowa w wariantach domowych może być bardziej miękka, należy jednak uwzględnić, że im bardziej pianka miękka tym szybciej się zużywa. O nile do gabinetu najczęściej wybierane są modele sofy chesterfield bardziej klasyczne to do domu mamy zdecydowanie większą ofertę modeli sof. Taka sofa chesterfield może mieć fantazyjnie wycięte oparcie, lub np. nie posiadać jednego z boków. W sofach chesterfield przeznaczonych do użytku w domu zdecydowanie częściej wybierane są modele z opcją funkcji spania. Sofa chesterfield jest bardzo często wykorzystywana do salonów w stylu glamour.

Sofa chesterfield rozkładana z funkcją spania do spania codziennego.

Sofa chesterfield rozkładana z funkcją spania do spania codziennego to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą posiadać osobnej sypialni. Wówczas taka sofa w stylu chesterfield z dodatkową opcją funkcji spania IdealMeble przeznaczonej do spania codziennego jest doskonałym rozwiązaniem. W odróżnieniu od funkcji spania do spania okazjonalnego ta funkcja posiada gwarancję, że może być używana codziennie. Ponadto funkcja ta posiada gruby materac wzbogacony o sprężyny bonellowe, które dbają o komfort naszego snu.

Sofa chesterfield z funkcją spania do spania okazjonalnego.

Wśród funkcji spania do spania okazjonalnego jest zdecydowanie większy wybór. Począwszy od bardzo lubianej przez klientów funkcji wózkowej do tradycyjnych, występujących już od bardzo dawna funkcji spania w sofach w stylu chesterfield takich jak system Delfin, czy tzw stelaż belgijski.

Author: dlaurbanisty.pl