Sortowanie tworzyw sztucznych – separator optyczny. W jaki sposób ty też możesz pomóc środowisku?

Ciągle jeszcze za mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że nasze codzienne, pozornie pozbawione znaczenia zwyczaje mają ogromny wpływ na otaczający nas świat.

sortowanie tworzyw sztucznych – separator optyczny

Doskonale widać to na przypadku gospodarowania odpadami. Ludzie na co dzień nie myślą, jaki wpływ na środowisko i całe życie na ziemi mają śmieci, nadmiernie wykorzystują różne surowce a te, które można by ponownie wykorzystać rzucają gdzie popadnie, zamiast odnieść je do specjalnie w tym celu przygotowanych kontenerów. Niestety, materiały takie jak plastikowa butelka rozkładać będą się na długo po naszej śmierci, a mianowicie… nawet tysiąc lat!

Od zużycia do nowego życia

Po pierwsze – segreguj śmieci i wyrzucaj je do odpowiednich kontenerów. Dzięki tego trafią one do specjalnej przetwórni, gdzie po szeregu czynności wstępnych wykona się z nich w pełni funkcjonalny produkt. Najpierw odbędzie się sortowanie tworzyw sztucznych, aby przypadkiem żaden niepasujący element nie zakłócił struktury przetworzonego materiału. Wykorzystywana jest w tym celu specjalna aparatura, między innymi elektryczne taśmociągi czy separator optyczny. Następnie surowce są myte i rozdrabniane, potem zaś trafiają do specjalnej wytłaczarki, gdzie formowany jest nowy produkt.

 

Author: dlaurbanisty.pl