Umywalka ceramiczna czy dolomitowa – która lepsza?

Wybór odpowiedniej umywalki najczęściej okazuje się inwestycją na długie lata i ma duży wpływ na komfort codziennego korzystania z łazienki. Warto przy tym wspomnieć, że umywalki należą do jednych z najczęściej użytkowanych elementów wyposażenia łazienki, co sprawia, że zależy od nich również wygląd całej aranżacji tego pomieszczenia. Z kolei decydując się na ich zakup, warto wziąć pod uwagę nie tylko wymiary danego modelu lub sposób jego montażu, ale także materiał, z którego został wykonany. W ostatnich latach pojawia się bowiem coraz więcej umywalek, które powstają z takich materiałach jak dolomit zwany również konglomeratem. Czym różnią się umywalki dolomitowe od ceramicznych i w jakich łazienkach sprawdzą się najlepiej?

Rodzaje umywalek do łazienki – o czym warto pamiętać przy ich wyborze?

Jeśli chodzi o rodzaje umywalek do łazienki, jednym z najczęściej wybieranych modeli są umywalki ceramiczne o prostokątnym lub nieco owalnym kształcie. Ceramika należy do materiałów, które od lat pojawiają się w łazienkach i które cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na swój estetyczny wygląd oraz funkcjonalność. Dzieje się tak, ponieważ umywalki ceramiczne wyróżniają się gładką powierzchnią, do której trudniej przywierają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, a także wysoką odpornością, dzięki której stają się odporne na działanie silnych środków czyszczących oraz na różne uszkodzenia mechaniczne w postaci pęknięć czy zarysowań. Z tego powodu umywalki łazienkowe wykonane z ceramiki często stają się idealnym wyborem na długie lata wygodnego użytkowania.

Oprócz umywalek ceramicznych można również spotkać się z umywalkami wykonanymi z dolomitu, czyli konglomeratu. Tego typu umywalki wyróżnia przede wszystkim większa plastyczność, która pozwala na formowanie wyjątkowych i niespotykanych dotąd kształtów. W efekcie decydując się na taki rodzaj umywalek do łazienki, można zyskać pewność, że będzie ona cechowała się designerskim wyglądem dodającym całej aranżacji charakteru. Ponadto umywalki dolomitowe występują również w wielu modnych i oryginalnych kolorach. Dlatego będą one godnym uwagi wyborem dla osób, którym zależy na niestandardowych i nowoczesnych rozwiązaniach.

Jak wybrać najlepszą umywalkę do danej łazienki?

Zarówno umywalki ceramiczne, jak i dolomitowe występują w wielu przemyślanych wymiarach, które ułatwiają dopasowanie ich do poszczególnych łazienek. W przypadku nieco mniejszych pomieszczeń godną uwagi inwestycją będą umywalki o wymiarach wynoszących 40-60 cm szerokości. Z kolei w większych łazienkach świetnie sprawdzi się umywalka łazienkowa 120 cm, którą można zamontować na szafce, zyskując dodatkowo więcej przestrzeni do przechowywania. Tego typu umywalki z dolomitu występują między innymi w ofercie firmy Cristalstone zarówno w wersji podwójnej, które zapewniają domownikom większy komfort podczas codziennego dbania o higienę, jak i wersji z funkcjonalnym blatem odstawczym będącym idealnym miejscem do przechowywania najczęściej używanych kosmetyków czy akcesoriów.

Author: dlaurbanisty.pl