W jakich typach zbiorników stosuje się włazy rewizyjne?

Włazy rewizyjne to rodzaj drzwiczek dostępowych, które są obligatoryjne w miejscach, gdzie wymaga się dostępu do instalacji pod posadzką. Dotyczy to m.in. obiektów galerii handlowych, restauracji, czy też magazynów. Nazywane są także czyszczakami, ponieważ umożliwiają sprawny dostęp i czyszczenie instalacji. Czym się wyróżniają włazy rewizyjne?

Charakterystyka włazów rewizyjnych

Włazy rewizyjne to niezbędny element w każdym budynku. Znajdują zastosowanie zarówno w mieszkaniach, domach, sklepach, jak i wieżowcach oraz obiektach użyteczności publicznej. Ułatwiają dostęp do instalacji, które znajdują się pod posadzką, w ścianach, lub też w suficie. Włazy rewizyjne składają się z górnej i dolnej części, systemu specjalnych mocowań oraz zbrojenia. W zależności od zastosowania włazy mogą posiadać także dodatkowe elementy, m.in. uszczelniacze. Mogą występować zarówno w formie ryflowanej, jak i z gładką przykrywką. Elementy te stosuje się wewnątrz, a także na zewnątrz obiektów.

Zastosowanie włazów rewizyjnych

Włazy rewizyjne znajdują szerokie zastosowanie, ponieważ pozwalają zabezpieczyć przechowywane substancje, lub też zapewnić dostęp do instalacji. Szczególne znaczenie mają w przypadku zbiorników, ponieważ stanowią szczelną blokadę między tym, co znajduje się wewnątrz oraz niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Włazy rewizyjne są m.in. wykorzystywane w zbiornikach przydomowej oczyszczalni ścieków, na wodę deszczową oraz pitną, czy też na substancje chemiczne. Specjalna rama z pojedynczymi lub podwójnymi uszczelkami zapobiega przenikaniu brudu oraz wilgoci. Dzięki temu powstaje wodoodporne i hermetyczne uszczelnienie. Dlatego też dystrybutor zbiorników do przechowywania cieczy oraz włazów rewizyjnych firma MiM Mariusza Mańkowskiego ze Szczecina zyskała ogromne uznanie wśród Klientów, którym zależy na zabezpieczeniu przechowywanej cieczy.

Dlaczego warto stosować włazy rewizyjne?

Włazy rewizyjne to wysokojakościowe klapy, które sprawdzają się w różnorodnych zastosowaniach. Wyróżniają się tym, że pozwalają uzyskać swobodny dostęp do instalacji, a także zabezpieczają przechowywaną w zbiorniku ciecz. Dużą zaletą włazów rewizyjnych jest fakt, że konstrukcje mają wysoką szczelność, dzięki czemu do minimum redukuje się ryzyko wycieku gazów oraz cieczy. Dodatkowe zabezpieczenia przeciwko przypadkowemu zamknięciu oraz sztaba i kłódka powodują, że takie włazy stają się bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. Warto więc wybierać renomowanych producentów takich włazów, którzy zapewniają konstrukcje wysokiej jakości.

Author: dlaurbanisty.pl