Zastosowanie olejów do drewna

Oleje do drewna mogą być stosowane zarówno bezpośrednio na surowym materiale, jak i na bejcy. Jest to dekoracyjne wykończenie drewna, które posiada również właściwości ochronne. Dzięki przyjemnie kontrastującemu połyskowi na słojach drzewa, wydobywa jego naturalny charakter. Chociaż jego właściwości ochronne nie są tak trwałe jak lakieru do drewna, to jednak jest to o wiele bardziej estetyczny wybór.

Oleje do drewna wnikają w drewno, zastępując i uzupełniając jego naturalne oleje. Poprzez wystawienie na działanie czynników atmosferycznych, jak również wiek i zużycie, oleje do drewna mogą przywrócić powierzchniom drewnianym ich naturalny kolor, zapewniając im nowe życie. Wszystkie rodzaje mebli, tarasów i podłóg można pielęgnować i odmładzać za pomocą wysokiej jakości olejów do drewna.

Zastosowania olejów do drewna wewnątrz i na zewnątrz

Istnieje wiele różnych rodzajów olejów do drewna. Niektóre rodzaje drewna są lepiej przystosowane do konkretnych produktów. Jednak najważniejszym wyróżnikiem jest środowisko i typ zabezpieczanej powierzchni.

Tarasy

Oleje do tarasów są idealne do długoterminowej ochrony świeżo położonych konstrukcji tego typu Podkreślając zarówno naturalny kolor drewna, jak i plamę, oleje do tarasów mogą zapewnić trwałą powłokę odporną na warunki atmosferyczne. Jeśli Twój taras ma gładką powierzchnię, a nie żebrowaną lub rowkowaną, zaleca się użycie antypoślizgowego oleju do tarasów Osmo. Olej ten zawiera specjalny, wysoko skompresowany, organiczny dodatek antypoślizgowy, który jest równomiernie rozprowadzany w powłoce i zapobiega poślizgom po wyschnięciu.

Meble

Oleje do mebli są stosowane przede wszystkim do zewnętrznych mebli drewnianych, takich jak ławki ogrodowe, stoły i krzesła. Dlatego jeśli posiadasz ogród jest to olej dla Ciebie! Olej meblowy może być stosowany zarówno na miękkie i twarde drewno, jednak zawsze najlepiej jest sprawdzić jak dany olej zachowuje się na danym gatunku. Aby zapobiec naturalnemu szarzeniu drewna, należy użyć oleju, który jest odporny na działanie promieni UV.

Do mebli ogrodowych znakomicie spisują się oleje Remmers do drewna ogrodowego. Łatwa aplikacja i konserwacja sprawiają, że olej ten jest produktem wyjątkowo przyjaznym dla użytkownika. Dostępny jest w 22 kolorach wliczając w to bezbarwny wariant. Kolory można mieszać ze sobą, uzyskując niepowtarzalny wygląd dostosowany do potrzeb. Już jedna warstwa jest gwarancją skutecznej ochrony.

Podłogi drewniane

Olej do podłóg drewnianych przeznaczony jest do ochrony przed intensywnym użytkowaniem. Takie produkty mogą występować w różnych wykończeniach, które można stosować zarówno na drewno miękkie, jak i twarde. W przypadku podłóg drewnianych, oleje do drewna są bardziej preferowane zamiast lakierów, ze względu na ich zdolność do wydobycia naturalnego wyglądu drewna. Osmo Polyx jest bezbarwnym olejem, dostępnym w różnych wersjach połysku. Tworzy on wykończenie drewna, które łączy w sobie zalety naturalnych olejów i wosków w jednym produkcie.

oleje do drewna

Bezpieczne użytkowanie olejów

Podczas stosowania oleju do drewna należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Olej drzewny jest produktem łatwopalnym, dlatego należy zachować środki ostrożności podczas stosowania sprzętu do aplikacji, takiego jak pędzle i szmaty. Mokry sprzęt do nakładania może wytwarzać ciepło, gdy olej wysycha. Aby zapobiec temu ryzyku, ścierki i szmaty (nie zgniecione ani nie zwinięte) należy pozostawić do wyschnięcia na płaskich powierzchniach betonowych. Warto zamoczyć je w wodzie. Powierzchnia ta nie powinna być wystawiona na działanie promieni słonecznych lub źródeł ciepła.

Usuwanie oleju z powierzchni drewnianych jest łatwym procesem. Ponieważ olej nie wsiąka zbyt głęboko w drewno, jego wierzchnia warstwa może zostać zeszlifowana.

Potrzebujesz więcej informacji na temat olejów do drewna? Zapraszamy do naszego sklepu: Timber Market.

Author: dlaurbanisty.pl