Zastosowanie siatek w konstrukcjach stropowych

W niektórych gałęziach przemysłu istotną funkcję pełnią siatki zgrzewane. Cieszą się one sporą popularnością ze względu na wszechstronne zastosowanie. Wykorzystuje się je między innymi w budownictwie, przemyśle oraz wszędzie tam, gdzie magazynuje się różnego rodzaju towary. Ze względu na zastosowany materiał podczas produkcji charakteryzują się one odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jak zbudowane są siatki stalowe?

Do produkcji siatek wykorzystuje się stal. Dodatkowo są one cynkowane, co chroni je przed korozją. Charakteryzują się niezwykle precyzyjnym wykończeniem. Poprzez zastosowaną technologię produkcyjną minimalizuje się odpady, a materiał ściśle do siebie przylega, dzięki czemu z konstrukcji nie wystają żadne druty.

Siatki dostępne są w różnych rozmiarach i sprzedaje się je w rolkach lub arkuszach. W przypadku pierwszego rozwiązania płaci się za liczbę metrów bieżących, natomiast te drugie pakowane są w zestawy składających się z co najmniej kilku sztuk.

Jakie są rodzaje siatek?

Na rynku można znaleźć różnego rodzaju siatki stalowe. Najpopularniejsze są cięto-ciągnione, które mają szerokie zastosowanie – od przemysłu budowlanego po branżę meblarską. Inną dostępną formą są siatki karbowane (inaczej krepowane). Wykorzystuje się je między innymi do osłony maszyn oraz urządzeń. Do ogólnego zastosowania poleca się siatki tkane. Można je spotkać w rolnictwie, ogrodnictwie, a także w branży spożywczej czy motoryzacyjnej.

Kolejną kategorią są siatki zgrzewane, w których sprzedaży wiedzie prym firma Metalzbyt z Poznania. Popularne są jako wypełnienie balustrad oraz na budowach. Można na nie trafić również w sklepach, gdzie zabezpieczają regały, stelaże czy ekspozytory. Chronią one również kosze na różne odpady.

Jaką siatkę wybrać do zabezpieczenia stropów?

Do zabezpieczenia stropów najlepiej nada się siatka Ledóchowskiego. Jest to specjalnie przystosowana siatka cięto-ciągniona, w której wykonano równoległe nacięcia. Tak przygotowany arkusz rozciąga się prostopadle do linii nacięć. Stosuje się ją jako podkład pod tynk między innymi na elementach stropowych.

W tym celu tak naprawdę sprawdzi się każda siatka, która ma płaską powierzchnię. Wszechstronność tego elementu powoduje, że ma wiele zastosowań. Jednak wyżej wymieniony rodzaj siatki nada się do tego najlepiej ze względu na rozmiar oczek oraz grubość stali. Sprzedawana jest w rolkach liczących 10 metrów bieżących i szerokości jednego metra oraz grubości na pół milimetra.

Author: dlaurbanisty.pl