Nawilżacze powietrza – dlaczego warto?

W sezonie grzewczym w większości domów i mieszkań pojawia się problem związany z niewielką wilgotnością powietrza. Powoduje to problemy z układem oddechowym, suchość w gardle oraz nawracający kaszel. Również skóra jest dużo bardziej sucha niż w innych porach roku. W takim okresie warto zainwestować w nawilżacze powietrza.

Jak działają nawilżacze powietrza?

Nawilżacz powietrza jest niezwykle pomocny podczas sezonu grzewczego. W przypadku nawilżaczy parowych, mamy do czynienia z prostym mechanizmem. Napełniamy odpowiedni, przeznaczony do tego pojemnik za pomocą wody. Następnie odpowiedni mechanizm powoduje podwyższenie temperatury oraz zmianę stanu skupienia wody z cieczy na parę wodną. W ten sposób suche powietrze jest nasycane wilgocią pochodzącą bezpośrednio z wody.

Nawilżacz ultradźwiękowy może być stosowany bez obawy o zdrowie jedynie wtedy, kiedy korzystamy z wody destylowanej. Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza rozbija cząsteczki wody za pomocą ultradźwięków, zmieniając w ten sposób jej stan skupienia. Największą zaletą nawilżaczy ultradźwiękowych jest niewielki pobór prądu podczas ich użytkowania, jednak należy brać pod uwagę skutki zdrowotne przy zbyt częstym korzystaniu z tego rodzaju urządzeń.

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny jest najlepszym dla zdrowia rodzajem tego typu urządzeń. Wykorzystuje naturalny proces odparowania wody, bez dodatkowej ingerencji. W ten sposób zyskujemy optymalną wilgotność powietrza bez żadnej obawy o ingerencję w nasz stan zdrowia.

Nawilżacz powietrza – kto będzie najbardziej zadowolony?

Niezależnie od tego na jaki nawilżacz powietrza zdecydujemy się, niesie on za sobą szereg korzyści. Są grupy osób, które szczególnie odczują pozytywne skutki nawilżania powietrza.

Osoby, które mają problemy z drogami oddechowymi powinny szczególnie przemyśleć kwestię nawilżacza powietrza. Suche powietrze, którym oddychamy nocą, kiedy okna są zamknięte, a kaloryfery odkręcone, powoduje suchość w całym przewodzie oddechowym. Wzmaga to odruch kaszlu, który jest spowodowany suchością w gardle. Może również być przyczyną częstego występowania różnego rodzaju chorób dróg oddechowych. Nawilżone powietrze ułatwia swobodne oddychanie i nie wysusza organizmu.

Nawilżacze powietrza służą również rodzinom z małymi dziećmi. Są one szczególnie wrażliwe na poziom nawilżenia. W odpowiednio wywietrzonym pomieszczeniu, gdzie jest optymalna wilgotność powietrza, niemowlę będzie spało dużo lepiej. Jest również większe prawdopodobieństwo, że szybciej prześpi całą noc, pozwalając swoim rodzicom na odpoczynek. W takim przypadku warto postawić na sprzęt, który będzie zawierał również oczyszczacz powietrza. Nie tylko powoduje wzrost nawilżenia, ale również oczyszcza pomieszczenie ze szkodliwych związków, które mogą powodować liczne choroby układu oddechowego zarówno osób dorosłych jak i dzieci.

Nawilżacze powietrza czy oczyszczacze?

W przypadku osób, które mają częste problemy z chorobami dróg oddechowych warto postawić na oczyszczacze powietrza. Mają one również wbudowane funkcję nawilżania, ale dodatkowo wspomagają nas w walce z drobnoustrojami, które prowadzą do licznych chorób i zapaleń. W ten sposób zyskujemy dwie korzyści wynikające z posiadania jednego urządzenia.

W przypadku rodzin z dziećmi również warto postawić na oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania. Dbamy o to, aby powietrze w pomieszczeniu, gdzie znajduje się dziecko było możliwie czyste. Szczególnie jest to polecane w dużych miastach, gdzie problem smogu dotyka większość mieszkańców. Dzięki oczyszczaniu powietrza mamy pewność, że a mieszkaniu nie ma tak dużego stężenia zanieczyszczeń jak na zewnątrz. Na stronie internetowej: https://www.neonet.pl/nawilzacze-i-oczyszczacze-powietrza/oczyszczacze-powietrza.html znajdziedmy szeroką ofertę oczyszczaczy powietrza z funkcją nawilżania.

Dlaczego warto zdecydować się na nawilżacz powietrza?

Przede wszystkim dla poprawy stanu naszego zdrowia. Nawilżone powietrze wpływa pozytywnie na drogi oddechowe, wspierając je w walce z licznymi drobnoustrojami. Niweluje również uczucie suchości w gardle, które może wywoływać podrażnienia oraz odruch męczącego kaszlu. Dodatkowo rośnie jakość życia oraz poziom zadowolenia z niego i możliwości skupienia się. Odpowiednio dotleniony mózg, do którego dociera dobrej jakości powietrze, działa dużo lepiej od tego, który ma problemy z dotlenieniem. Dlatego jeżeli nie możemy skupić się wystarczająco na swojej pracy lub nauce, warto sprawdzić, czy poziom nawilżenia w pomieszczeniu jest wystarczająco wysoki.

Odpowiednio nawilżone powietrze wpływa również pozytywnie na stan naszej skóry. Wielokrotnie możemy zaobserwować, że jesienią i zimą, kiedy jest sezon grzewczy, nasza skóra staje się sucha i szorstka. Obniża to zdecydowanie poczucie komfortu, wywołując uczucie pieczenia skóry. Odpowiednio nawilżone powietrze wspomaga również poziom nawilżenia skóry, która jest nawilżana nie tylko od wewnątrz za pomocą wypitych szklanek wody lub za pomocą kremów na zewnątrz, ale również poprzez odpowiednie nawilżenie otoczenia.

Author: dlaurbanisty.pl